Siç është zakonisht rasti kur një All-Star godet bllokun tregtar, Los Angeles Lakers janë përmendur nga një analist i madh duke diskutuar reklamat më të fundit të NBA.

Marc J. Spears i Të Pa Mposhturit u shfaq në ESPN’s The Jump për të folur rreth Oklahoma City Thunder tregtia me Boston Celtics. OKC mori Kemba Walker dhe një zgjedhje të raundit të parë në këmbim të Al Horford dhe Moisi Brown. Zgjedhjet e raundit të dytë ishin gjithashtu rrëmbeu në marrëveshje.

Si shumë, Spears nuk e sheh të arsyeshme Walker-in në Oklahoma City. Thunder ka disa roje për të vlerësuar, shansin për të zbritur një roje të mundshëm yll në draftin NBA 2021, dhe asnjë dëshirë të veçantë për të garuar. Walker ndikon në secilën prej tyre.

Atëherë, ku tjetër ta dërgojmë përveç Lakers?

“Nëse unë jam Lakers, pse të mos përpiqemi të shkoj pas Kemba? Tha Spears. “Për mua kjo ka shumë kuptim. Kuzma tashmë duket sikur po largohet. ”

Kjo kërkon disa supozime:

Njëra është që Oklahoma City dëshiron Kyle Kuzma. Ai është vendosur të fillojë një zgjatje tre-vjeçare që paguan 13 milion dollarë. Ndoshta Thunder e dëshiron atë, ndoshta ata nuk e duan, por Kuzma do të jetë 26 vjeç në korrik dhe Oklahoma City tashmë ka lojtarë më të rinj dhe më të lirë në pozicionin e tij. Përshtatja mund të mos jetë atje.

M SHUM: Çdo zgjedhje e ardhshme e draftit të Thunder

Një tjetër është që Lakers kanë dhe janë të gatshëm të heqin dorë nga lojtarë të mjaftueshëm për të përputhur kontratën e Walkers. Ata kanë shtatë lojtarë nën kontratë në vitet 2021-22, sipas Basketball Ref: Dy janë LeBron James dhe Anthony Davis, të cilët nuk po lëvizin. Nje eshte Montrezl Harrell, i cili ka një mundësi lojtari dhe ndoshta do të preferonte të provonte ujërat e agjensisë falas sesa të bashkohej me Thunder. Dy janë Marc Gasol dhe Alfonzo McKinnie, të cilët paguhen së bashku 4.5 milion dollarë.

Kjo lë Kyle Kuzma (13 milion dollarë) dhe Kentavious Caldwell-Pope (13 milion dollarë). Ato kontrata plus ato të Gasol dhe McKinnie ende nuk janë të mjaftueshme. Harrell do të duhet të refuzojë opsionin e tij ose të tregtohet që Lakers të ketë hapësirë.

A do t’i merrte Thunder ata katër lojtarë me shpresën e kërkimit të pasurive të Kuzma dhe Caldwell-Pope?

A do të ishin Lakers në rregull duke angazhuar 112 milion dollarë për James, Davis dhe Walker dhe më pas duke ndërtuar pjesën tjetër të listës rreth tyre?

Dhe nëse LA do ta bënte atë, pse duhej që OKC të vepronte si ndërmjetës? Celtics mund të kishin bërë një shkëmbim me tre skuadra.

Ashtu si thashethemet e tregtisë së Kyle Lowry gjatë këtij sezoni të kaluar, është e vështirë të imagjinohet se Lakers janë një lojtar i vërtetë në lotaritë Walker.

Të ngjashme

NBA Twitter reagon ndaj tregtisë së Kemba Walker-Al Horford midis Thunder, Celtics

Thunder njofton zgjedhjet e drafteve të përfshira në tregtinë Kemba Walker-Al HorfordSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu