Të Dielën, Immanuel Quickley prodhoi 17 pikë dhe një tetë asistime të karrierës për të fuqizuar skuadrën New York Knicks në një fitore 105-75 në rrugën kundër Boston Celtics.

Performanca nga Quickley ishte ndeshja e tij e tretë radhazi me të paktën 17 pikë pasi shënoi 19 pikë dhe 23 pikë të karrierës në dy ndeshjet e mëparshme të Knicks. Ai është shfaqur si një shënues dinamik nga pankina në këtë pikë të sezonit dhe ka bërë një rast të fortë për t’u transferuar në formacionin fillestar.

Një element i arsenalit të tij sulmues që është shfaqur ka qenë pakoja e tij lundruese. Quickley ka zhvilluar aftësinë për të goditur lundruesit këtë sezon, dhe ka shumë klipe për ta treguar atë, mirësjellje nga Rob Perez aka @WorldWideWob në Twitter.

Quickley kohët e fundit kaloi një rënie të gjuajtjes me katër ndeshje, por që atëherë u tërhoq përsëri dhe ka qenë në zjarr nga fusha. Ai ka luajtur një rol integral jashtë stolit për Knicks dhe figurat që të jenë një pjesë thelbësore për suksesin e ekipit këtë sezon.

Sigurisht, lundruesit shtojnë një element argëtues në lojën e tij

Të ngjashme

Immanuel Quickley i Knicks shënon një humbje të re në karrierën e lartë ndaj Cavaliers

Immanuel Quickley humbet nga rënia, derdh në karrierën më të lartë në humbjen ndaj Nets

Immanuel Quickley i Knicks: Tema numër 4 pas një shëtitje të fortë

Listë

Renditjet e Rrymës së Fuqisë së Rrugëve: James Wiseman, LaMelo Ball udhëheqin rrugën

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu