Ish Boston Celtic Ray Allen e di se si është të sakrifikosh për të fituar të gjitha pas një karriere duke bërë gjëra në mënyrën e tij dhe ndërsa tifozët e Celtics mund të mos dëshirojnë të dëgjojnë atë që ai ka për të thënë pas daljes së tij famëkeqe nga ekskluziviteti në verën e 2012, sugjerim i shpeshtë tregtar në Boston James Harden mund të dëshirojë t’u vërë vesh fjalëve të tij

Duke folur në një intervista e fundit me Howard Beck të Sports Illustrated, legjenda e UConn ishte e sinqertë se si i duhej ta përshtate lojën e tij për tu ngjitur në nivelin e një kampioni NBA pasi u tregtua te Celtics në 2007.

“Ishte jashtëzakonisht zhgënjyese,” ndau Allen, “sepse unë duhej të rregullohesha sesi mendoja për ofendimin dhe sa për shkeljen time, për të luajtur ndeshjen.”

Gjatë qenit të madh në cilindo skuadër që ai kishte luajtur në të kaluarën që kur u bashkua me Huskies në ditët e tij të NCAA, ai tani duhej të mësonte se si të lidhej me Paul Pierce dhe veçanërisht Kevin Garnett.

Kontrastoje këtë me situatën e super yllit të pakënaqur Rocket, i cili ka ndërtuar gjithçka rreth tij që nga rritja e buxhetit të gabuar të Oklahoma City Thunder – akoma për të bërë rrugën e tij deri në Finalet e NBA, pa u shqetësuar kur varet një banderolë.

Pavarësisht nëse do të dëshironit të shihnit savantin e gabuar në të gjelbër në të bardhë, Allen mund të ketë një gjë ose t’i tregojë Harden për maksimizimin e kohës që i ka mbetur si një lojtar i nivelit të lartë.

“Ekziston një pikë ku duhet të jesh real me veten dhe të pyesësh veten:” Çfarë duhet të bëj për të kaluar në nivelin tjetër? ” Shumë njerëz thonë se do të bëjnë ato ndryshime dhe rregullime. Por është një proces i vështirë, i vështirë dhe duhet të bësh një sakrificë të madhe. ”

“Unë besoj se ai është i aftë ta bëjë atë,” tha Allen. “Duhet të pyesni veten: Çfarë dëshironi vërtet?”

Të ngjashme

Celtics njofton Jack’s Abby për të mbajtur birrë ‘Krenari dhe Parket’ gjatë gjithë vitit

SHIKO: Celtics Tatum, Brown, Pritchard FULL thekson vs Raptors 1/4

Celtics fosilizojnë Raptors 126-114 në shtëpinë e përkohshme të Tampa

Jaylen Brown poston video të Payton Pritchard duke bërë sfidë për drejtimin e njeriutSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu