Ex-Dubs GM jep përgjigje qesharake në lidhje me dënimin e Wiseman fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Në humbjen e Luftëtarëve në shpërthimin ndaj LA Clippers të enjten në mbrëmje, James Wiseman nuk luajti deri në çerekun e katërt.

Steve Kerr zgjodhi të vendosë stolin e rishtarit për humbjen e një testi COVID-19 gjatë pushimit të NBA All-Star.

Golden State zvarritur 104-68 në fund të çerekut të tretë, kështu që pse ta fusnim Wiseman në lojë për kornizën përfundimtare? Cfare eshte ajo me të vërtetë duke e mësuar atë?

“Tani kjo është pak një shaka, në rregull (të qeshura) – është pothuajse ndëshkim që duhet të futesh në një lojë kur je kaq poshtë (e qeshura),” tha ish-menaxheri i përgjithshëm i Warriors Larry Riley të Premten më 95.7 Shfaqja “The Morning Roast” e lojës.

Luajtur mirë, Z. Riley.

“Nuk mund të hyj në mendjen e askujt tjetër,” shtoi ai. “Unë nuk duhet të hyj në biznesin e Golden State Warriors. Varet nga ata. Por do të dukej nga jashtë që Steve Kerr dërgoi një mesazh me të cilin ishte i kënaqur.

“Dhe kjo është e gjitha që është e rëndësishme”.

E vërtetë

LIDHUR: Steph ankohet për aspektin specifik të brezit të përafërt të humbjeve të Warriors

Tani shpresojmë që kjo histori të zhduket plotësisht, Wiseman tregon rritje në fushat që ai ka nevojë për përmirësim dhe Luftëtarët fillojnë të mbledhin disa fitore.

Oh, dhe mos u habitni nëse numri 2 i përgjithshëm zgjedh në draftin e vitit 2020 fillon në qendër kundër Rudy Gobert dhe Jazz Utah të Dielën.

Ndiqni @DrewShiller më Cicëroj dhe Instagram

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu