MMA Javore

Bonuse të UFC Vegas 23: Mackenzie Dern fiton bonus, merr shënjestër në rrip

Julian Marquez, Sam Alvey, Mackenzie Dern dhe Mateusz Gamrot kryesuan UFC Vegas 23 shpërblimet, secili prej tyre mori shtëpi një shtesë prej 50,000 dollarësh për përpjekjet e tyre të Shtunën në Las Vegas. Marquez dhe Alvey morën shpërblimet e Lufta e Natës, ndërsa Dern dhe Gamrot u vlerësuan me nderimet e Performancës së Natës. UFC Vegas 23 Fight of the Night: Julian Marquez def. Sam Alvey Julian Marquez vazhdoi të provojë se ai është më shumë se një thirrje e Miley Cyrus me fitoren e tij ndaj Sam Alvey, e cila fitoi çmimin Lufta e Natës. Marquez tregoi shpejtësi të madhe të dorës herët dhe e theu Alvey, duke e tundur atë. Por Alvey ktheu zjarrin, duke lënduar gjithashtu Marquez. Marquez e lëshoi ​​Alvey në raundin e dytë, e ndoqi pas tij dhe përfundimisht e përfundoi ndeshjen me një mbytje të zhveshur pas krahëve që e vuri në gjumë. Fitorja ishte e dyta për të në fillim të vitit 2021. https://twitter.com/espnmma/status/1380981261867626503?s=20 Performanca e UFC-së në Vegas 23 e natës: Mackenzie Dern Mackenzie Dern paraqiti ndoshta performancën më të mirë të UFC-së së saj mandat të shtunën. Ajo e çoi luftën te Nina Nunes (ish Nina Ansaroff) nga zilja e hapjes. Megjithëse Dern ishte duke mposhtur Nunes, ajo e zhvilloi luftën në tokë, ku ajo në mënyrë metodike punoi për të siguruar krahun e Nunes përpara se ta mbyllte atë në një shirit për në fund me vetëm disa sekonda për të shkuar në raundin e parë. Dern beson se ajo tani është në formë kampionati. Fitorja e saj ndaj Nunes me siguri dukej se tregonte po aq, pasi ajo u shpërblye me një bonus UFC Vegas 23 Performance of the Night. https://twitter.com/espnmma/status/1380974110868639757?s=20 Performanca e natës e UFC Vegas 23: Mateusz Gamrot Mateusz Gamrot shpengoi veten për një humbje të vendimit në ndarjen e tij në ndeshjen e tij të parë UFC duke ulur një nokaut të skuqur të Scott Holtzman në UFC Vegas 23. Gamrot theu Holtzman me një kombinim një-dy, duke e dërguar atë në kanavacë. Gamrot ndoqi me disa grushta të shkurtra kundërshtarit të tij të rënë për të përfunduar luftën dhe për të fituar bonusin e tij Performance of the Night. https://twitter.com/espnmma/status/1380950298999599105?s=20 UFC 23 bonuse Bonus Fight of the Night: Sam Alvey vs Julian Marquez Performancat e Natës: Mackenzie Dern Performancat e Natës: Mateusz Gamrot Kamaru Usman: ‘I didn ‘do ta thyej Jorge Masvidal ashtu siç doja unë’

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu