Sparks të Los Angeles menaxheri i përgjithshëm Penny Toler ngriti një proces gjyqësor kundër ekipit të martën, duke pretenduar se ajo u pushua nga puna për t’u ankuar për marrëdhënie seksuale të papërshtatshme brenda organizatës, përfshirë një midis presidentit të ekipit dhe një partneri drejtues, sipas Doug Feinberg nga Associated Press. “data-reagid =” 23 “> Ish Sparks të Los Angeles menaxheri i përgjithshëm Penny Toler ngriti një proces gjyqësor kundër ekipit të martën, duke pretenduar se ajo u pushua nga puna për t’u ankuar për marrëdhënie seksuale të papërshtatshme brenda organizatës, përfshirë një midis presidentit të ekipit dhe një partneri drejtues, sipas Doug Feinberg nga Associated Press.

Toleri u pushua nga puna në tetor, duke i dhënë fund një mandati 20-vjeçar me organizatën, vetëm një ditë pasi raportimet u shfaqën se ajo përdori “epitete racore” në një fjalim postgame gjatë play-off. Ekipi fitoi tre tituj WNBA gjatë kohës së saj në Los Angeles, dhe vetëm dy herë humbi play-off. Ajo gjithashtu luajti tre sezone për Sparks vetë, dhe në të vërtetë bëri shportën e parë në historinë e WNBA. “Data-reagid =” 24 “>Toleri u pushua nga puna në tetor, duke i dhënë fund një mandati 20-vjeçar me organizatën, vetëm një ditë pasi raportimet u shfaqën se ajo përdori “epitete racore” në një fjalim postgame gjatë play-off. Ekipi fitoi tre tituj WNBA gjatë kohës së saj në Los Angeles, dhe vetëm dy herë humbi play-off. Ajo gjithashtu luajti tre sezone për Sparks vetë, dhe në të vërtetë bëri shportën e parë në historinë e WNBA.

Toler pretendon për një “lidhje jashtëmartesore”

Toler, sipas raportit, tha se pushkatimi i saj kishte të bënte me hakmarrjen “pas ngritjes së ankesave për sjelljen në vendin e punës” të ish presidentit të ekipit Christine Simmons dhe partnerit drejtues dhe guvernatorit Eric Holoman, i cili ajo pretendon se “ishin të angazhuar në një lidhje jashtëmartesore”. ndërsa Simmons shërbeu si president i ekipit. Kjo, tha ajo, e bëri punën e saj jashtëzakonisht të vështirë.

Sipas Associated Press, pati një incident ku Toler po përpiqej të tregtonte një lojtar larg por Holoman e ndaloi atë sepse Simmons dhe lojtari ishin afër. & nbsp; “data-reagid =” 27 “> Nuk është e qartë se kush i afroi Toler në lidhje me marrëdhëniet e pretenduara midis Simmons dhe Holoman, sipas raportit, megjithatë ajo tha se Simmons ende kishte ndikim në vendimet e ekipit edhe pasi ajo u largua nga organizata në 2018. Sipas Associated Press, pati një incident kur Toleri po përpiqej të tregtonte një lojtar larg por Holoman e ndaloi atë sepse Simmons dhe lojtari ishin afër.

përmes Associated Press“data-reagid =” 28 “> Ajo tha që ajo përpiqej të ekuilibronte duke ndihmuar” ekipin për të fituar një kampionat ndërsa shkoi në një fushë të minuar kur përpiqem të flas kur gjërat nuk ishin të duhura “, përmes Associated Press.

përmes Associated Press. “Everydo ditë njerëzit nuk do ta kishin idenë se çfarë kalova këtu duke punuar për Sparks, pasi ato u fituan nga kjo pronësi.” “Data-reagid =” 29 “>” Unë nuk isha pjesë e klikës, “tha Toler, përmes Associated Press. “Everydo ditë njerëzit nuk do ta kishin idenë se çfarë kalova këtu duke punuar për Sparks, pasi ato u fituan nga kjo pronësi.”

Toler pretendon se Brian Agler kishte “marrëdhënie të papërshtatshme” me një lojtar

Toler gjithashtu pohoi se ish-trajneri i Sparks, Brian Agler – i cili drejtoi ekipin nga 2015-2018 dhe fitoi një titull kampionati para se të jepte dorëheqjen dhe të pranonte punën e lartë me Wings Dallas – do të abuzonte me gojë lojtarët dhe nuk ishte i disiplinuar për të.

Ajo gjithashtu pretendon se ai kishte një marrëdhënie seksuale të papërshtatshme me një lojtar të paidentifikuar, sipas raportit.

Toler tha që ajo kërkoi që menaxherët të hulumtonin atë marrëdhënie dhe se Holoman i tha asaj se do ta trajtonte atë, por që asgjë nuk ishte bërë. Ajo nuk dëgjoi asgjë në lidhje me të përsëri derisa WNBA iu afrua asaj në lidhje me të në vitin 2019, pasi Agler ishte larguar.

përmes Associated Press. “data-reagid =” 34 “>”[Agler’s] sjellja grabitqare seksuale bëri që disa lojtarë të Sparks të ankoheshin se ai i bëri më pas të pakëndshëm dhe i detyroi lojtarët e tjerë të Sparks të largoheshin nga ekipi krejt, “tha Toler, përmes Associated Press.

Toleri gjuajti pasi përdori ep epitete racore ’në fjalimin e postgame

Toler raportohet se përdori “epitete racore” në një fjalim para lojtarëve në dhomën e dollapit pas humbjes së tyre në Lojë 2 të serisë së tyre gjysmëfinale kundër Connecticut Sun. Ajo më vonë konfirmoi që ajo përdori llastirin, por kjo nuk u drejtohej lojtarëve të saj. “data-reagid =” 36 “>Toler raportohet se përdori “epitete racore” në një fjalim para lojtarëve në dhomën e dollapit pas humbjes së tyre në Lojë 2 të serisë së tyre gjysmëfinale kundër Connecticut Sun. Ajo më vonë konfirmoi që ajo përdori llastirin, por kjo nuk u drejtohej lojtarëve të saj.

“Në asnjë mënyrë nuk i quajta lojtarët e mi” N-word “,” Toler tha në tetor. “Unë nuk po them se nuk mund ta përdorja atë në një kontekst. Por nuk u drejtua te asnjë nga lojtarët e mi.

“Unshtë për të ardhur keq që kam përdorur atë fjalë. Nuk duhet Askush nuk duhet … Por ju e dini, siç thashë, nuk jam këtu për të mbroj fjalë për fjalë nga ato që thashë. Unë di disa fjalë që unë jam akuzuar janë zbukuruar. A dhashë një fjalim që shpresoja se do të shkonte ekipi ynë? Po.

“Unë mendoj se e gjithë kjo bisedë është marrë jashtë kontekstit sepse kur humbasim, emocionet po shkojnë shumë dhe, fatkeqësisht dhe padyshim, disa njerëz ndiejnë një lloj mënyre.”

e akuzoi Tolerin se i quante ata “mëmë” dhe kërcënoi se do t’i zëvendësojë nëse ata ishin të përfshirë nga Dielli, cilat ishin. & nbsp; “data-reagid =” 39 “> Disa lojtarë gjithashtu e akuzoi Tolerin se i quante ata “mëmë” dhe kërcënoi se do t’i zëvendësojë nëse do të përfshiheshin nga Dielli, cilat ishin.

“Duket se ajo ishte veçuar dhe trajtuar ndryshe sepse ishte një grua,” tha avokati i Toler, Dawn Collins, përmes Associated Press. “Trainerët flasin me lojtarët e tyre për t’i larguar ata, shumë trainerë përdorin gjuhë më të ashpër dhe gjuhë shumë më të diskutueshme. Nëse termi nuk është në rregull, nuk është në rregull për të gjithë. “

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu