Këtu renditen GM-të e NBA-së Celtics midis ekipeve më të mira të Lindjes që hyjnë në sezonin e ri fillimisht u shfaqën në NBC Sports Boston

Gara për garën nr. 1 në Konferencën Lindore tregon se do të jetë shumë konkurruese gjatë sezonit 2020-21 NBA. Për herë të parë pas një kohe, ka katër ose pesë pretendentë të ligjshëm për kampionatin në Lindje.

Milwaukee Bucks kanë përfunduar në renditjen e Lindjes në secilin prej dy viteve të fundit dhe kanë fituesin dy herë në fuqi të MVP në Giannis Antetokounmpo. Boston Celtics kanë arritur në finalet e konferencës në tre nga katër sezonet e fundit. Philadelphia 76ers kanë dy super yje në Joel Embiid dhe Ben Simmons, dhe ata bënë disa lëvizje të mira në listën e jashtme.

Forsberg: Cila Celtic do të jetë surpriza më e këndshme në vitet 2020-21?

Brooklyn Nets janë gati të hyjnë në sezonin e tyre të parë me super yjet Kevin Durant dhe Kyrie Irving të dy të shëndetshëm. Toronto Raptors kanë përvojë kampionati dhe një trajner të shkëlqyeshëm në Nick Nurse. Dhe nuk mund ta harrojmë kampionin mbrojtës të Konferencës Lindore Miami Heat.

Cila skuadër është më e mira në Lindje? Theshtë Bucks, sipas sondazhit vjetor të NBA.com të menaxherëve të përgjithshëm të ligës. Sondazhi u kërkoi GM-ve të renditnin katër skuadrat më të mira në Lindje, dhe rezultatet ishin Bucks në Nr 1, Nets në Nr 2, Nxehtësia në Nr 3 dhe Celtics në Nr 4.

Katër përqind e GM në këtë studim i renditën Celtics si ekipi më i mirë në Lindje. Shtatë përqind renditën C-të në Nr. 2, 25 përqind shikojnë Bostonin në Nr. 3 dhe 30 përqind lidhin Celtics në Nr. 4.

Podcast i Celtics Talk: Reagimet e tepërta në ndeshjen e parë të sezonit paraprak të Celtics, ekskluzive Aaron Nesmith 1-në-1 | Dëgjo dhe pajtohu | Shikoni në YouTube

Këtu janë disa artikuj të tjerë të lidhur me Celtics nga sondazhi vjetor GM i NBA.com:

–Celtics përpara Jayson Tatum ishte ndër lojtarët për të marrë vota në kategorinë e “Cili lojtar ka më shumë të ngjarë të ketë një sezon Breakout në 2020-21?”

– Eks-Celtic Gordon Hayward duke shkuar në Charlotte Hornets ishte votuesi më i mirë në “Cila ishte lëvizja më befasuese e sezonit të jashtëm?” kategori.

–Brad Stevens u rendit i katërti në “Kush është trajneri më i mirë në NBA?” kategori. Erik Spoelstra i Heat u vlerësua si trajneri kryesor. Stevens lidhi Infermierin për vendin e tretë në “Cili trajner kryesor bën rregullimet më të mira në lojë?” kategori.

– Celtics ishin në një barazim të trefishtë me Denver Nuggets dhe Atlanta Hawks për vendin e tretë në “Cili skuadër ka bazën e re më premtuese?” kategori.

– Gardiani i Celtics, Marcus Smart, lidhi Heat përpara Jimmy Butler për vendin e tretë në kategorinë “Kush është lojtari më i vështirë në NBA”.

–Tatum ishte ndër lojtarët për të marrë vota në kategorinë “Kush është lojtari më i zhdërvjellët në NBA”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu