MMA Javore

Rezultatet e Bellator 256: Pummels Ryan Bader Lyoto Machida

Kafazi i Bellator MMA ishte në vendin e tij të zakonshëm, Mohegan Sun Arena në Uncasville, Conn., Të Premten për Bellator 256: Bader vs Machida 2. Letra e luftës u titullua nga një periudhë çerekfinale e Bursës së Grand Prix të Bellator Light Heavyweight kampion dhe ish mbajtës i titullit në pesha të rënda Ryan Bader dhe Lyoto Machida. Beteja ishte një revansh. Të dy më parë luftuan në UFC në FOX 4 në gusht 2012 me Machida duke mundur Bader me nokaut. Të Premten, nëntë vjet pas takimit të tyre të parë, Bader mori shpengimin. Në raundin e parë, Machida dukej i mprehtë me goditjet dhe dritën e tij në këmbë. Ai dha goditje në trup dhe këmbët e Bader, i cili kishte probleme në mbylljen e distancës. Gjysma e parë e kornizës së dytë ngjante shumë me raundin e parë. Me 90 sekonda të mbetura, Bader u mundua përpara dhe siguroi një heqje. Ai në mënyrë të përsëritur lidhej me duar të shkurtra të djathta derisa të mbaronte raundi. Në raundin e tretë, Bader ishte në gjendje të tokës Machida në fillim të kuadrit. Ai zbarkoi me grushte dhe bërryla të rënda. Bader kishte marrë kontrollin e plotë të luftës. Në dy raundet e fundit, Bader kontrollonte Machida në tokë ndërsa jepte një dozë të rëndë grushtash dhe bërrylash. “Shëlbimi u ndje mirë. Unë e di që thjesht duhej të isha i fortë këtu,” tha Bader pasi përparoi në turneun e peshave të rënda. “Dy raundet e para janë të ndërlikuar me Machida. Unë e dija se mund të hidhja rëndë, ta mbështesja te gardhi dhe ta hiqja atë.” Në ngjarjen bashkë-kryesore, pesha e fluturuar për gra Nr. 2 e renditur Liz Carmouche mundi të sapoardhurën promovuese Vanessa Porto me vendim unanim. Porto, një ish-kampion i peshave të fluturimit të Invicta FC, hyri në një ndeshje në një seri me katër luftime duke shpresuar të bënte një përplasje në kompaninë e re. Carmouche mbylli çdo shpresë për këtë me lëvizje dhe presion. Carmouche ishte në gjendje të mbështeste Porton kundër kafazit dhe ta kontrollonte atë në pozicionin e klinikës. Ndërsa lufta vazhdonte, Carmouche filloi të dominonte veprimin. Nr.3 i peshave të lehta të rangut Adam Borics mundi Nr. Pas një raundi të parë konkurrues, Borics e klasifikoi Kennedy. Goditja e Borics u ul në mënyrë të përsëritur dhe goditjet e këmbës i kishin përfunduar Kennedy në kuadratin përfundimtar. Pas fitores, Boriç bëri thirrje për një goditje titulli. “Ky ishte kampi im më i mirë në jetën time. Unë kam qenë në shtëpi si dy muaj e gjysmë, kështu që jam rimbushur plotësisht. Që kur u transferova këtu në Shtetet e Bashkuara, nuk kam qenë kurrë në shtëpi për më shumë se një muaj, kështu që isha pak i lodhur vitin e kaluar. Tani jam rimbushur. Unë jam gati për titullin, “tha ai.” Vetëm më jep fituesin e turneut. ” Video Nr. 3 e renditur e peshave të lehta të grave, UFC Vegas 23, përballet me fitore, Cat Zingano fitoi fitoren e saj të dytë në Bellator me një përfundim të dorëzimit në raundin e parë ndaj Olivia Parker. Zingano zbriti Parkerin dhe u kthye mbrapsht. Nga atje, ajo u mbyll në një shirit të krahut që e detyroi Parker të dilte shpejt. “Nuk kisha ide se çfarë të prisja. Kështu funksionon kjo lojë. Ju përgjigjeni ndërsa ndodhin problemet tuaja dhe unë nuk e dija vërtet se çfarë do të sillte ajo. E dija që ajo ka zemër. E di që ajo ka kujdes dhe madhësi mbi mua dhe të gjitha këto, kështu që unë doja të isha i durueshëm dhe t’i besoja punës që kam bërë, “tha Zingano. Pas fitores, Zingano parashtroi planet e saj për t’u bërë një kampione e Bellator. “Jam në kërkim të arit. Unë dua të shkoj kundër më të mirës. E di kush është më i miri. Unë e di që këto dy vajza kanë një luftë që do të shfaqet brenda dy muajsh, dhe do të më pëlqente të gjuaja në brez këtu në Bellator. Do të thoshte shumë për mua, “tha ajo. Karta kryesore Bellator 256 filloi me një shqetësim të papritur. Dan Moret mundi numrin 3 të kategorisë së lehtë Goiti Yamauchi me vendim të ndarë. Bellator 256 rezultate të plota Ryan Bader def. Lyoto Machida me unanimitet vendimi (49-46, 49-45, 49-45) Liz Carmouche def. Vanessa Porto me vendim unanim (29-28, 30-27, 30-27) Adam Borics def. Jeremy Kennedy me vendim unanim (30-27, 29-28, 29-28) Cat Zingano def. Olivia Parker me paraqitje (armbar) në 2:56, R1Dan Moret def. Goiti Yamauchi me vendim të ndarë (29-28, 29-28, 29-28) Dalton Rosta def. Tony Johnson me vendim unanim (30-27, 30-27, 30-27) Talita Nogueira def. Jessica Borga me vendim unanim (29-27, 29-27, 29-27) Jornel Lugo def. Cass Bell me vendim unanim ( 30-26, 30-27, 30-27) Cody Law def. Athan Ghareeb me vendim unanim (30-27, 30-27, 30-27) Jaylon Bates def. Jeffrey Glossner me paraqitje (kravatë japoneze) në 1:27 , R2Nainoa Dung def. Izzy William me vendim unanim (30-27, 29-2 8, 29-28) Diana Avsaragova def. Tara Graff nga KO (grushta) në 0:29, R1 John Douma def. Will Smith me vendim të ndarë (29-28, 28-29, 29-28)Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu