James Harden epoka në Brooklyn ka filluar dhe tashmë duket krejt si epoka e James Harden në Hjuston.

Ylli i rojeve shënoi 32 pikë, 14 asistime dhe 11 kërcime për të regjistruar një triple-double në debutimin e tij me Nets, të cilët fitojnë 122-115 ndaj Orlando Magic. Kevin Durant gjithashtu u duk se i pëlqente të luante me Harden, duke rënë 42 pikë me shumë ndihmë nga shoku i tij aktual dhe ish.

Harden priti deri vonë në çerekun e parë për të shënuar pikët e tij të para Nets, duke përdorur gjuajtjen e tij të nënshkrimit:

Ngjarjet kryesore ishin ato që prisni nga një prej lojtarëve më të veçantë të NBA.

Harden zbarkoi në Brooklyn përmes një shkëmbimi me katër skuadra që dërgoi lojtarët e Nets Caris LeVert dhe Jarrett Allen plus një ngarkesë me anije të dëmshpërblimit të zgjedhjeve në Houston Rockets.

I ashpër bëri pak miq gjatë daljes nga Hjustoni, por përfundoi duke marrë atë që donte me një vend në Nets pretendent. Ai ishte qartësisht i lumtur që jam atje.

Nets do të duhet të presin për të parë 3-in e tyre plotësisht funksional, pasi Kyrie Irving mbetet larg ekipit pasi mori një të shtunë nga ekipi për arsye personale.

James Harden pati një triple-double në debutimin e tij në Nets.  (Foto nga Sarah Stier / Getty Images)
James Harden pati një triple-double në debutimin e tij në Nets. (Foto nga Sarah Stier / Getty Images)

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu