James Harden tashmë po merr Trak Blazers fitoret fillimisht u shfaqën në NBC Sports Northwest

James Harden nuk është as në Trail Blazers dhe ai tashmë po fiton Portland.

Ishte në prag të Krishtlindjes që lajmëroi për Harden duke zgjeruar listën e tij të destinacioneve të preferuara tregtare për të përfshirë Portland Trail Blazers.

Mediat sociale u ndezën si një pemë e Krishtlindjes dhe tifozët i lejuan mendjet e tyre të çmendeshin ndërsa përplasnin idetë më të mira për t’u dërguar në Teksas.

Dy ditë më vonë, në një natë të ftohtë të shtune në Rip City, Harden mori gjykatën në Moda Center, megjithëse ende mbante një fanellë të Hjustonit.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talkin ‘Blazers

Në varësi të kujt pyesni, ose kujt i drejtoheni, Harden ishte në audicion për punën e Blazers.

Ai nuk zhgënjeu.

Ish-liga MVP ra 44 pikë dhe 17 asistime, por loja e tij më e madhe erdhi në sekondën e fundit të kohës shtesë.

Nëse loja përfundimtare e lojës ishte ndonjë tregues, ai po bënte çmos për të provuar se mund të ndihmonte Portland të fitonte.

Me topin në duar dhe Raketat ulur nga dy në kohën shtesë, Harden drejtoi makinën drejt shportës me shpresën për ta barazuar ndeshjen me kalimin e kohës.

Mbrojtja e Blazers u shemb dhe Harden u detyrua të kalonte topin në prerje të PJ Tucker.

Portland e pa atë duke ardhur, mori një dorë në top dhe detyroi xhiros për fitoren.

Prerë bukur dhe e tharë, apo jo? Gabim

Ka dy arsye të mundshme që kjo shfaqje ka ndodhur, dhe vetëm dy. Mos u mundo të më thuash ndryshe.

Arsyeja e parë, dhe qartësisht arsyeja më e qartë, ishte që Harden po dëshmonte për Neil Olshey dhe Co se ai mund t’i ndihmojë Blazers të fitojnë. Edhe nëse nuk ka veshur rrota, ai mund t’u japë Blazers një dublim.

Pse të shënosh kovën kur ai mund të kthejë topin dhe t’i japë Portland fitoren e parë të sezonit?

Qartë, ky ishte qëllimi i tij. Ishte e gjitha një plan për të siguruar që skuadra për të cilën ai shpreson të tregtohet do të ketë një fitim shtesë kur të arrijë atje. I zgjuar.

Opsioni i dytë dhe i vetëm pak më pak i realizueshëm ishte që ai të harronte çfarë viti ishte. Kjo do të thotë, ai harroi që Robert Covington nuk ishte më një anëtar i Raketave.

Harden i dha aq shumë asistime RoCo në kohën e tij të shkurtër me Houston vitin e kaluar sa që kur Harden e pa atë në bojë, duke veshur një fanellë të kuqe jo më pak, kujtesa e muskujve mori përsipër.

Nëse Covington do të ishte në ekipin e tij, do të kishte qenë një skuadër e hapur. Por thjesht nuk është kështu … akoma.

Mediat sociale morën gjithashtu vërejtje.

Kjo pamje nga Tucker duke parë Harden tregon se ai e di se çfarë po ndodh.

Sigurisht, Harden kishte një justifikim të mirë për ndeshjen përfundimtare të lojës: “Unë thjesht po përpiqesha të merrja një vendim të shpejtë,” tha Harden postgame. “Sapo hyra në bojë, ata bënë një punë mjaft të mirë duke përdorur duart e tyre të nxehta. Ndihem sikur – Unë mendoj se ishte PJ [Tucker] në bllok – nëse ai do të kishte depërtuar brenda, ne do të kishim një shtrirje. Do të kishte qenë një goditje e vështirë për të qëlluar mbi disa djem “.

Sigurisht, James … i sigurt.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu