Lebron Xhejms po bënte një deklaratë në gjykatë kur Milwaukee Bucks duhej të bënte një prej tyre. “data-reagid =” 32 “>Lebron Xhejms po bënte një deklaratë në gjykatë kur Milwaukee Bucks duhej të bënin një të vetën.

Giannis Antetokounmpo ishte lënduar dy netë më parë ndërsa humbi te James dhe Los Angeles Lakers, dhe të dielën pasdite ata thanë se MVP që mbretëronte kishte një kthesë të vogël të gjurit të tij të majtë dhe do të humbasë të paktën dy ndeshje. “data-reagid =” 33 “>Giannis Antetokounmpo ishte lënduar dy netë më parë ndërsa humbi te James dhe Los Angeles Lakers, dhe të dielën pasdite ata thanë se MVP që mbretëronte kishte një kthesë të vogël të gjurit të tij të majtë dhe do të humbasë të paktën dy ndeshje.

gërshërë për një fitore tjetër të madhe. Milwaukee humbi përsëri më vonë të Dielën dhe ra një e treta në radhë të hënën në Denver ndërsa po pushonte rregulloret e tjera. “Data-reagid =” 34 “> Pas pak, James dhe Lakers mbyllën gërshërë për një fitore tjetër të madhe. Milwaukee humbi përsëri më vonë të Dielën dhe ra një të tretën me radhë të hënën në Denver ndërsa po pushonte rregulloret e tjera.

Ishte një kujtesë që gjithçka në NBA gjithmonë zvogëlohet për shëndetin.

James dhe Lakers kanë tani, së bashku me befas pamjen e ekipit për të mposhtur.

” Ndihem sikur tani jam duke luajtur vetëm një basketboll të mirë, ” tha James. ” Vitin e kaluar padyshim filloi me të vërtetë mirë, por dëmtimi më dëmtoi shumë fizikisht dhe mendërisht, duke pasur një dëmtim të tillë ”.

Shteti i Artë ne diten e Krishtlindjeve. Ajo vazhdoi ta shqetësonte atë derisa ai u mbyll për sezonin në fund të marsit. “Data-reagid =” 38 “> Kjo ishte një lëndim ijë që ai pësoi ndërsa Lakers po fryheshin Shteti i Artë ne diten e Krishtlindjeve. Ajo vazhdoi ta shqetësojë atë derisa ai u mbyll për sezonin në fund të marsit.

Tani, ai është lojtar i Konferencës Perëndimore të javës, mesatarisht 30.3 pikë, 10 asistime dhe 8.1 kërcime në nëntë ndeshjet e tij të fundit. Lakers (49-13) kanë fituar 11 nga 12 për tu mbyllur në Milwaukee (53-12) për rekordin më të mirë të ligës.

Vetëm disa ditë më parë, Bucks ishin potencialisht në ritmin për t’u bashkuar me Chicago Bulls 1995-96 dhe 2015-16 Golden State Warriors si skuadrat e vetme për të fituar 70 ndeshje.

Stephen Curry lënduar gjurin e tij në raundin e parë dhe kurrë nuk u duk se rifitoi plotësisht ritmin e tij pasi u kthye. Stephen Curry lëndoi gjurin e tij në raundin e parë dhe kurrë nuk u duk se rifitoi plotësisht ritmin e tij pas kthimit.

Pra, për sa kohë që dëmtimi i Antetokounmpo është me të vërtetë i vogël, Bucks do të jenë të lumtur që vjen në mars dhe jo në maj.

Dhe Lakers do të shpresojë që James duket aq i mirë sa ai tani.

” Për mua, unë përgatitem, si trupi, ashtu edhe mendja, të duroj ndonjë gjë edhe në këtë fazë të karrierës time, ” tha James 35-vjeçar. ” Unë e di atë që duhet, atë që më duhet mua që të përgatitem mendërisht dhe fizikisht për të dalë dhe performuar në një nivel të lartë dhe është përgjegjësia ime që ta vendos këtë ekip në një pozitë të jetë i suksesshëm. ”

Lojërat për të vëzhguar këtë javë

Juta në Oklahoma City, e Mërkurë. Rritja e Thunder-it në vendin e pestë e bën këtë një parapamje të mundshme të play off-it.

New Orleans në Sacramento, të Mërkurë. Koha është e shkurtër për këto skuadra pasi ata filluan javën e katër ndeshjeve të Memfisit në vendin e tetë.

Denver në Dallas, e Mërkurë. Nikola Jokic dhe Luka Doncic mund të kontrollojnë lojërat me rezultatin e tyre ose me kalimin e tyre.

Brooklyn në Clippers, e Premte. Të dy skuadrat bënë spërkatje të mëdha në korrik, por vetëm Clippers kanë qenë në gjendje të vendosin dyshen e tyre në gjykatë së bashku.

Memfisi në Portland, e enjte. Blazers Trail nuk mund të lejojë me të vërtetë të bjerë një lojë tjetër në vendin e fundit të play off.

Sfida e Rastit

Marsi mund të jetë një tërheqje për ekipet NBA që nuk janë në një garë në play off, duke luajtur një varg prej 20 ose më shumë lojëra para se të fillojë puna offseason.

Dwane Casey nuk ka pasur shumë nga kjo.

Ai trajneri një skuadër në play off pesë vitet e tij të fundit në Toronto dhe sezonin e tij të parë në Detroit, por Pistons tani janë afër fundit të NBA.

Megjithatë, Casey tha që është duke u argëtuar.

” Unë irritohem, unë shqetësohem sepse nuk jemi në garë, por në të njëjtën kohë më pëlqen mësimi, më pëlqen të stërvit djem të rinj, ” tha Casey. ” Unë irritohem me ta, por më pëlqen nëse kjo ka kuptim. ”

Blake Griffin dhe Andre Drummond, duke shtënë me Luke Kennard dhe roje veteranësh që mund ta bëjnë të gjithë punën Derrick Rose dhe Reggie Jackson. “data-reagid =” 57 “> Djemtë e rinj nuk duhej të ishin një pikë qendrore për Pistons këtë sezon. Pistonët priste të kishin një shënim të fuqishëm përpara. Blake Griffin dhe Andre Drummond, duke shtënë me Luke Kennard dhe roje veteranësh që mund ta bëjnë të gjithë punën Derrick Rose dhe Reggie Jackson.

Asnjë prej tyre nuk është në gjyq, dhe Drummond dhe Jackson nuk janë as në listë. Pistons po marrin lojëra të mira nga Christian Wood dhe po përpiqen të shohin nëse ndonjë nga rojet e tyre të rinj mund të jetë mbrojtësi i pikës së tij në të ardhmen. Ata kanë rënë katër drejt dhe në 20-45 do ta dërgojnë Casey për herë të parë jashtë sezonit pas sezonit 2012-13, sezonin e tij të parë në Toronto.

” Disappshtë zhgënjyese sepse qëllimet tona ishin krejt të ndryshme për të kaluar këtë sezon. Ne kishim aspirata të play off për të kaluar në play off, sepse ne e bëmë atë vitin e kaluar dhe pastaj Blake zbret, Reggie Jackson zbret, dhe pastaj Luke zbret dhe Derrick Rose zbret, ‘tha Casey. Kështu që, defekti i dëmtimit na zhvlerësoi dhe sipër vendosëm një vendim, le të fillojmë të luajmë dhe zhvillojmë djemtë e rinj dhe lëvizëm disa njerëz.

” Kështu i vuri fenerët djemtë e djemve të rinj. Shtë e vështirë, por megjithatë duhet të bëhet vetëm për të na dhënë një fillim, fillimin e ndërtimit të programit tonë, të ndërtimit të ekipit tonë, listës sonë me pjesët e duhura. ”

Më shumë AP NBA: https://apnews.com/NBA dhe https://twitter.com/AP-Sports

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu