Në nëntor, Golden State Warriors të zgjedhura James Wiseman jashtë Memphis me numrin 2 të përgjithshëm në Drafti NBA 2020. Qendra e gjatë prej 7 metrash ishte planifikuar të bashkohej me shokët e tij të rinj në parket për herë të parë në kampin trajnues të para-sezonit të Golden State.

Sidoqoftë, Wiseman dhe Draymond Green raportohet se ka rezultuar pozitiv për COVID 19, duke lënë mënjanë dyshen ballore për fillimin e praktikës në Chase Center.

Pasi humbi fillimin e praktikave në grupe dhe ndeshjen e parë të para-sezonit të Golden State kundër Denver Nuggets, Wiseman dhe Jeshile kthimin e tyre në gjykatë të hënën.

Nuk vonoi shumë që të dy të lidheshin në praktikë. Llogaria e Twitter e Golden State Warriors shpërndau një video të rishtarit 19-vjeçar duke kapur një rrugicë nga shoku i tij i trefishtë i All-Star. Wiseman përfundoi lobin me një dunk me dy duar.

Përmes @ luftetaret në Twitter:

Pasi humbi fillimin e kampit, dhe luajti vetëm në tre ndeshje gjatë drejtimit të tij në kolegj në Memfis, çdo minutë e kohës së praktikës do të jetë thelbësore për zhvillimin e Wiseman. Ish-Amerikani i McDonald’s do të ketë vetëm një periudhë të shkurtër në kampin trajnues për të ndërtuar kimi me Green, Stephen Curry, Kelly Oubre Jr, Andrew Wiggins dhe pjesa tjetër e shokëve të tij të rinj.

Me krijimin e lojërave të Green dhe ndarjen e dyshemesë së Curry, ka një shans që Wiseman të shohë një sasi të qëndrueshme të mundësive të lobit kur drejton dyshemenë në Të Steve Kerr ofendim

Megjithëse Wiseman dhe Green janë rikthyer në praktikë, tandem do të jetë në anën e dytë për garën e dytë të Golden State përpara sezonit kundër Sacramento Kings të Martën.

Pa Wiseman dhe Green kundër Nuggets, Kevon Looney dhe Eric Paschall u përfshinë në formacionin fillestar.

Të ngjashme

Draymond Green thotë se është kampionat apo bust për Warriors këtë sezon

Draymond Green dhe James Wiseman të Warriors nuk ka gjasa të luajnë në ndonjë lojë parasezone

Shikoni: Rookie James Wiseman godet treshen e tre-shënuesve të këndit në kampin e trajnimit të Warriors

Raporti: Draymond Green, James Wiseman humbin praktikën e parë të kampit trajnues të Warriors pas testeve pozitive COVID-19

Listë

NBA: Lista e Golden State Warriors për sezonin 2020-21

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu