Kerr zbulon Wiseman ‘me humor të madh’ gjatë rehabilitimit të lëndimit fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Luftëtarët rishtar James Wiseman është në “humor të madh” ndërsa shërohet nga muaji i kaluar operacioni për riparimin e meniskut të shqyer në gjurin e tij të djathtë, trajneri i Golden State Steve Kerr tha të shtunën në një konferencë video me gazetarët.

Kerr tha se Wiseman, brace dhe të gjithë, morën pjesë në foton e ekipit të Luftëtarëve të Premten. Pikëpamja pozitive e 20-vjeçarit ishte e dukshme, sipas trajnerit të tij.

“Ai më tregoi shërimin e lëndimit me të vërtetë mirë dhe ai po ndihet mirë,” u tha Kerr gazetarëve para ndeshjes së Luftëtarëve të Shtunën në Chase Center kundër Oklahoma City Thunder.

Wiseman duroi një sezon rishtar lart e poshtë pasi Warriors e zgjodhi atë me zgjedhjen Nr 2 të përgjithshme në Draftin e NBA 2020.

Ai humbi pjesën më të madhe të kampit stërvitor në protokollet e sigurisë dhe shëndetit COVID-19 të ligës, 11 ndeshje në shkurt me një dore të djathtë të ndrydhur dhe tre ndeshje të tjera në mars për shkak të protokolleve. Kerr gjithashtu u ul në stol Wiseman për tre të katërtat në ndeshjen e parë të Warriors pas pushimit të All-Star pasi i riu humbi një provë të detyrueshme të koronavirusit.

Përshtatja e Wiseman në fushë nuk ishte pa probleme. Warriors u shënua me 15.5 pikë për 100 posedime me Wiseman dhe Andrew Wiggins në dysheme, 8.1 pikë për 100 zotërime në minutat e Wiseman dhe Steph Curry dhe 8.4 pikë për 100 zotërime kur Wiseman dhe Draymond Green luanin së bashku.

Përmes gjithë kësaj, i riu i madh ende gjente potencialin që tantalizoi Luftëtarët për ta zgjedhur atë përpara LaMelo Ball dhe Tyrese Haliburton, midis perspektivave të tjera. Wiseman shënoi mesatarisht 11.5 pikë dhe 5.8 kërcime në 39 ndeshjet e tij, duke mbajtur peshën e pritjes si zgjedhja më e lartë e draftit të franshizës në vite ndërsa debutonte gjatë një pandemie globale të brezave.

LIDHUR: Kerr shpjegon ndërprerjen në Twitter, diskuton fansat në mediat sociale

Kerr dhe Warriors kanë vlerësuar vazhdimisht qëndrimin dhe etikën e punës së Wiseman, dhe trajneri beson se këto atribute do ta ndihmojnë Wiseman pasi rehabiliton meniskun e tij këtë verë. Plani i Wiseman, sipas Kerr, është të rehabilitohet në objektin e Warriors gjatë sezonit të jashtëm.

“Kjo është thelbësore,” tha Kerr. “Natyrisht, këtu do të jetë paksa e qetë. Shumë nga djemtë që luajnë minuta të rënda nuk do të vijnë këtu gjatë verës, por James është një atlet me të vërtetë i gatshëm. I gatshëm, i durueshëm. Ai dëshiron të jetë këtu. Ai dëshiron të bëhet më mirë, sido që të mundet, kështu që ne do t’i japim çdo mundësi për t’u përmirësuar – si në dysheme pasi të jetë gati për të dalë atje, por gjithashtu padyshim në dhomën e stërvitjes dhe në dhomën e peshave “.

Statusi i Wiseman për fillimin e kampit stërvitor në shtator është i paqartë, siç është i tij për fillimin e sezonit të rregullt 2021-22.

Shkarkoni dhe regjistrohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu