Celtics raporti i lëndimit: Jaylen Brown e diskutueshme për të luajtur vs. Magjistarët fillimisht u shfaq në NBC Sports Boston

Boston Celtics mund të jetë pa një nga lojtarët e tyre All-Star për ndeshjen në shtëpi të Dielën mbrëma kundër Washington Wizards.

Gardiani i C, Jaylen Brown është renditur si i dyshimtë në raportin e fundit të dëmtimit të ekipit të lëshuar të Shtunën në mbrëmje. Ai po merret me hidhërimin e gjurit të majtë.

Lojtarët e tjerë në raportin e dëmtimit janë roje Marcus Smart (lot i majtë i viçit) dhe Romeo Langford (rehabilitimi i operacionit në dore të djathtë), të cilët janë përjashtuar të dy.

Pikat kryesore: Kemba udhëheq Celtics në fitoren 118-112 ndaj Pacers

Brown është një nga dy yjet e Celtics së bashku me Jayson Tatum. Gardiani 24-vjeçar ka një mesatare prej 25 pikësh në karrierë për ndeshje këtë sezon. Ai shënoi 15 pikë të premten në mbrëmje kur Celtics këputi vargun e tyre të humbjes në tre ndeshje me një Fitorja 118-112 ndaj Indiana Pacers në Boston.

Celtics do të jetë në kërkim të hakmarrjes të Dielën. Hera e fundit që ata luajtën Wizards ishte 14 shkurt në Uashington, ku C pësoi një humbje të turpshme 104-91.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu