Celtics kanalet e yjeve Steph i brendshëm me 3-treguesin All-Star Game u shfaq fillimisht në NBC Sports Bayarea

Steph Curry ka ndryshuar plotësisht lojën e basketbollit që kur ai hyri në NBA 12 vjet më parë.

Lojtarët kanë filluar të ngrenë goditje nga distanca të çmendura në mes të lojërave të sezonit të rregullt, kështu që ju mund të imagjinoni skenën në Lojën All-Star të së Dielës.

Garda e Boston Celtics Jaylen Brown hyri në aksion dhe tha se ndjehej si Steph kur u tërhoq nga afër logos së gjykatës së mesit për një treshe të thellë në një pikë. Sa keq për Brown, ai caktoi 36-këmbë dhe nuk ka një moment të rëndësishëm për të treguar.

“Kur u nxeha atje, Steph ishte personi kryesor që po më brohoriste,” tha Brown për Curry, shokun e tij të skuadrës LeBron. “Kam qëlluar një nga logoja dhe ajo nuk ka hyrë brenda, por Steph tha që ai e pëlqente atë. Unë isha, si,” Njeri, unë mendova se isha ti për një sekondë “, dhe ai filloi të qeshte”.

Brown përfundoi me 22 pikë larg stolit, duke përfshirë 5-të-7 nga distanca prej 3 pikësh, ndërsa Curry mahniti me një Ekran me 28 pika ndërsa Ekipi LeBron u rikthye në një fitore 170-150 ndaj Skuadrës Durant.

LIDHUR: Steph, LeBron lavdërojnë njëri-tjetrin pas ndeshjes së parë si shokë të ekipit

Brown, i cili luajti topin e tij të kolegjit në Cal, është një yll në rritje, por ai nuk është Curry. Kjo nuk është një trokitje në Brown, por më shumë një dremitje për të Madhështia e Stefit.

Curry rrëzoi të shumtën e tre-pikëshve nga diapazoni i çmendur të Dielën, i theksuar nga ky titull për Damian Lillard menjëherë para pjesës së parë.

Pastaj kishte disa treshe të logos së ndryshme të kopshtit Steph.

Me këtë ritëm, Curry dhe All-Stars të tjerë përfundimisht do të fillojnë të tërhiqen nga vija e kundërt me 3 pikë dhe të kullojnë kova sikur nuk është asgjë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk DubsSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu