Brown insiston që C të dëgjojë Stevens, por i mungon ‘fokusi mendor’ fillimisht u shfaq në NBC Sports Boston

Kendrick Perkins ngriti disa vetulla të martën në mbrëmje Celtics Postgame Live kur mendoi nëse trajneri kryesor Brad Stevens kishte “humbur” dhomën e zhveshjes së Bostonit dhe nuk po e përcillte mesazhin e tij te lojtarët.

Pas mbrëmjes së të mërkurës humbje e pajetë për Hawks në Atlanta, roje All-Star Jaylen Brown hodhi poshtë idenë se Celtics po e akordojnë Stevens. Por Brown ka një problem me mendimin e ekipit të tij.

“Sapo duhet ta bëjmë atë. Ne dëgjojmë (Stevens)”, tha Brown në një video konferencë postgame, siç shihet në videon më sipër. “Padyshim që gjërat nga ndeshja në ndeshje ndryshojnë, por ju keni për të ekzekutuar çdo natë, dhe unë mendoj se ka qenë një sfidë për këtë grup të shkojë nga një lojë në tjetrën pa kohë në mes dhe të ekzekutojë planet e lojës.

“Unë mund të them cilado qoftë fokusi mendor, nuk është atje. Nuk është e mjaftueshme. Almostshtë pothuajse sikur, është si – Unë nuk e di. Por thjesht nuk është atje. Ne thjesht duhet të jemi lojë më të mirë për të luajtur dhe për të pasur entuziazmin e duhur dhe mentalitetin e duhur për secilën lojë, e cila është e vështirë. Por ne duhet ta kemi në gjendje ta bëjmë atë “.

Celtics Talk Podcast: Si të rregullojmë Celtics me Sean Grande, plus Aaron Nesmith për të fituar besimin e Brad Stevens | Dëgjo dhe pajtohu | Shikoni në YouTube

C-të ishin në natën e dytë të një kthimi mbrapa dhe ndeshjes finale të një udhëtimi rrugor me tre lojëra, kështu që lodhja mund të ishte një faktor. Por kjo ende nuk është justifikim për përpjekjet mizore të Bostonit të mërkurën mbrëma. Celtics ofroi pak rezistencë ndërsa Hawks goditi 23 me tre pikësh – më së shumti Boston ka lejuar ndonjëherë në një lojë – dhe Danilo Gallinari bëri 10 nga 12 nga thellësia (një rekord i ekskluzivitetit të Atlantës).

Filluesit e Celtics, ndërkohë, goditën vetëm një 3-pikësh në humbjen 127-112, ndërsa Brown dhe Jayson Tatum qëlluan një kombinim të 10 për 36 nga parketi. Oh, dhe Hawks gjithashtu ishin në natën e dytë të një sulmi mbrapa, pasi kishin humbur ndaj Cleveland Cavaliers në zhurmë një natë më parë.

Obviousshtë e qartë që nevoja e C për të luajtur me më shumë përpjekje dhe fokus sesa kanë në 21 ndeshjet e kaluara, nga të cilat kanë humbur 14. Dhe ndërsa Stevens nuk ka qenë kurrë lloji i zjarrtë, ai la të kuptohet pas humbjes së së Mërkurës se do ta marrë mesazhin e tij .

“Ajo që unë ju them juve dhe gjithë të tjerëve nuk është ajo që unë them në dhomën e zhveshjes domosdoshmërisht,” tha Stevens në videokonferencën e tij. “Si e thua që është shumë e rëndësishme, dhe unë do të kem momentet e mia, le ta themi kështu. Kjo skuadër tani po ekuilibron duke luajtur në mënyrë të pasigurt dhe të pasigurt me faktin se kemi pasur një çift të larguar”.

Boston ka katër ndeshje para pushimit të All-Star për të përmirësuar një rekord 15-17 që e ka ekipin të nëntën në Konferencën Lindore që nga e enjtja. Të paktën, Stevens do të shikojë për përpjekje të përmirësuara të Premten kundër Indiana Pacers, ndërsa lojtarët e tij do të përpiqen të bëjnë fjalët e tyre në veprim.

“Unë mendoj se duhet të marrim pak përgjegjësi,” Tatum tha pas ndeshjes. “Unë duhet të marr përgjegjësinë si një nga drejtuesit dhe duke qenë ai djalë. Duhet të jem më i mirë, duhet të jem më i zëshëm, duhet të përpiqem të jem shembulli”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu