Associated Press

Skuadra amerikane fiton dy herë në ditën e 1 të Serisë Botërore të Kupave të Amerikës

Sfiduesi i Shteteve të Bashkuara American Magic fitoi të dy garat e tij të enjten në ditën e hapjes së Serisë Botërore të Kupave të Amerikës me vela, duke përfunduar me një fitore emocionuese në garën ndaj mbrojtësit të Kupës Team Zelanda e Re në Auckland. Në një ditë katastrofike për INEOS Team UK, sfiduesi britanik humbi ndaj American Magic me më shumë se një këmbë në kursin me gjashtë këmbë, pastaj u detyrua të tërhiqej nga gara e dytë kundër Luna Rossa të Italisë kur pësoi një mosfunksionim të madh të pajisjeve. Britannia e Ekipit UK ishte rrënuar nga çështje teknike në praktikë dhe këto probleme vazhduan në ditën e parë të garës.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu