Tatum, Celtics trullos magjistarët vonë pavarësisht Bealnata e madhe u shfaq fillimisht NBC Sports Uashington

Magjistarët e Uashingtonit humbi ndaj Boston Celtics 111-110 të dielën në mbrëmje. Këtu janë pesë udhëtime nga ajo që ra …

Celtics vjedhin një

Ndërsa Magjistarët kanë luajtur si një nga ekipet më të mira në Konferencën Lindore në muajin Shkurt, disa nga ato fitore kanë ardhur falë disa ekzekutimeve të dobëta të ndeshjes së vonë nga kundërshtarët e tyre. Të Dielën, ishte Uashingtoni ai që bëri gabimet ndërsa Boston nxori një fitore nga kapja e Wizards falë një ndërprerjeje nga Jayson Tatum me 4.7 sekonda të mbetura.

Wizards u rritën me pesë pikë me 46.9 sekonda të mbetura pasi Bradley Beal bëri një goditje të fortë në buzë. Por Tatum më pas mori përsipër të shënojë gjashtë pikët e fundit të Bostonit. Ndërkohë, Beal kishte një xhiro të kushtueshme me 12.4 sekonda për të kaluar kur doli jashtë kufijve, pastaj kishte skajin e tij që do të ishte fituesi i lojës pasi u bllokua nga një ekip i dyfishtë në sekondat e fundit.

Celtics mundi Wizards pavarësisht mungesës së Marcus Smart dhe Jaylen Brown, i cili është një All-Star këtë sezon mesatarisht 25.0 pikë për ndeshje. Tani Wizards, të cilët kanë fituar ende shtatë nga nëntë të fundit, do të synojnë të kthehen në rrugën e duhur të Martën në shtëpi kundër Grizzlies.

Beal ishte brilante

Këto ditë është bërë e pritur që Beal të bëjë spektakolar, pasi kjo është ajo që ndodh kur mesatarisht 32.8 pikë për lojë. Kur shumica e lojtarëve shënojnë 30, kjo shquhet. Kur ai e bën atë, është vetëm një natë tjetër.

Por Beal e rriti lojën e tij të dielën dhe arriti mesataren e tij të shënuar në çerekun e tretë. Ai përfundoi me 46 pikë në gjuajtjen 16-për-29. Ishte ndeshja e tij e 26-të në karrierë me 40 pikë, e cila është e dyta vetëm pas Gilbert Arenas (40) në historinë e ekskluzivitetit të Wizards. Fatkeqësisht, ky u prish nga një humbje dhe gabimet e tij në fund të fundit.

Akoma, ishte një natë tjetër e shkëlqyer për Beal në atë që është bërë një sezon i veçantë. Beal është aq i mirë tani, ata që e shikojnë atë rregullisht do të duhet të ruhen nga marrja e tij si e dhënë. Ajo që ai po bën është e jashtëzakonshme.

Tatum ishte më mirë këtë herë

Herën e fundit kur Wizards luanin Celtics, ata e mbajtën Tatum në vetëm gjashtë pikë, nata e tij më e dobët e sezonit. Ata nuk ishin në gjendje ta mashtronin dy herë.

Tatum dukej si All-Star që zakonisht është të Dielën me 31 pikë, përfshirë 16 vetëm në pjesën e parë. Ai gjithashtu kishte tetë kërcime dhe tre vjedhje.

Tatum ishte në llojin e zakonit, ku nuk mund të bënin shumë Magjistarët për ta ngadalësuar, aq më pak për ta ndaluar. Ai kulloi goditjet në fytyrat e mbrojtësve. Ai madje shpërtheu Rui Hachimura, i cili është bërë pa dyshim mbrojtësi më i mirë i krahut të Wizards, dhe hodhi poshtë një poster në Robin Lopez. Për të shtuar fyerjen e lëndimit, ai goditi mikun e tij të mirë Beal në pjesën e poshtme ndërsa vraponte në dysheme.

Bertans luajti mirë

Davis Bertans nuk luajti dy ndeshje më parë për shkak të hidhërimit në gjurin e tij të djathtë, por ai që atëherë është kthyer për të gjuajtur dritat nga tre. Pasi bëri katër treshe në çerekun e tretë kundër Minnesota të Shtunën, Bertans gjuajti 5-për-9 nga distanca të Dielën. Ai vendosi një rekord ekskluziviteti me ndeshjen e tij të 16-të duke bërë të paktën dy treshe. Beal kishte markën e mëparshme, të vendosur në 2017.

Bertans, i cili kishte 20 pikë natën, bëri katër treshet e tij të para në pjesën e parë dhe pa to, Wizards mund të kenë rënë nga kjo lojë herët. Pjesa tjetër e ekipit kishte bërë vetëm një tre dhe 13 gola në fushë deri në pjesën e parë. Bertans u dha atyre një shans.

Bonga zuri vendin e Avdija

Jashtë lojtarëve më të mirë në ekip, trajneri kryesor Scott Brooks aktualisht nuk ofron spote të garantuara në rotacionin e tij. Kjo është bërë më e qartë nga vendi i qendrës, ku ai do të ngasë dorën e nxehtë në një natë të caktuar, duke zgjedhur midis tre djemve: Moe Wagner, Lopez dhe Alex Len.

Të Dielën, rishtari Deni Avdija u përjashtua për Isaac Bonga në pjesën e dytë. Avdija shkoi pa rezultat me tre faulle në rreth shtatë minuta veprim. Brooks pa qartë disa gjëra që nuk i pëlqyen.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu