Celtics Raporti i lëndimit: Tatum për të humbur ndeshjen e pestë drejtpërdrejt u shfaq fillimisht NBC Sports Boston

Boston Celtics do të jetë pa Jayson Tatum për ndeshjen e pestë radhazi kur ata të presin Cleveland Cavaliers te dielen.

Tatum u përjashtua zyrtarisht të Shtunën ndërsa ai vazhdon të punojë në rrugën e tij të kthimit nga një testi pozitiv COVID-19 në fillim të këtij muaji. Payton Pritchard gjithashtu do të jetë jashtë pas duke pësuar një ndrydhje të duhur MCL në humbjen e së premtes mbrëma ndaj Philadelphia 76ers, Romeo LangfordMungesa (rehabilitimi i operacionit në dore) do të vazhdojë, dhe Aaron Nesmith është i dyshimtë me spazma të shpinës.

Forsberg: C nuk kanë mbrojtje për spastrimin e kësaj jave në Philly

Celtics kanë luftuar pa Tatum, duke shkuar 1-3 në katër ndeshjet e tyre të fundit pa yllin e tyre përpara.

Ndeshja e së Dielës Celtics-Cavaliers është caktuar për në orën 7 pasdite në NBC Sports Boston.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu