Telegrafi

Ekipet Giro d’Italia 2021: Lista e plotë e ekipeve dhe motoçiklistëve që fillojnë në Torino

Ashtu si me të gjitha garat WorldTour, secila nga 19 ekipet që përbëjnë fluturimin e lartë të çiklizmit profesional marrin një ftesë dhe në rastin e Giro d’Italia, të gjitha ekipet janë kontraktuar për të garuar në turneun e parë të madh të sezonit. Përveç WorldTeams, Alpecin-Fenix ​​u kualifikua si ProTeam i renditur në numrin 1 nga viti 2020 ndërsa organizatorët e garës RCS u dhanë shënimet e kartave të egra Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani-CSF-Faizane dhe Eolo-Kometa. UCI WorldTeams Ag2r-Citroën (Fra): François Bidard (Fra), Geoffrey Bouchard (Fra), Clément Champoussin (Fra, neo-pro), Tony Gallopin (Fra), Alexis Gougeard (Fra), Lawrence Naesen (Bel), Andrea Vendrame (Ita), Larry Warbasse (SH.B.A.). Astana-Premier Tech (Kaz): Samuele Battistella (Ita, neo-pro), Fabio Felline (Ita), Gorka Izagirre (Spa), Vadim Pronskiy (Kaz, neo-pro), Luis León Sánchez (Spa), Matteo Sobrero ( Ita, neo-pro), Harold Tejada (Col, neo-pro), Aleksandr Vlasov (Rus). Bahrain Victoric (Brn): Pello Bilbao (Spa), Santiago Buitrago (Col, neo-pro), Damiano Caruso (Ita), Mikel Landa (Spa), Gino Mäder (Swi), Matej Mohoric (Slo), Domen Novak (Slo) ), Jan Tratnik (Slo). BikeExchange (Aus): Michael Hepburn (Aus), Christopher Juul-Jensen (Den), Tanel Kangert (Est), Cameron Meyer (Aus), Mikel Nieve (Spa), Nick Schultz (Aus), Callum Scotson (Aus), Simon Yates (GB) Bora-Hansgrohe (Ger): Giovanni Aleotti (Ita, neo-pro), Cesare Benedetti (Ita), Maciej Bodnar (Pol), Emanuel Buchmann (Ger), Matteo Fabbro (Ita), Felix Grosschartner (Aut), Daniel Oss ( Ita), Peter Sagan (Svk). Cofidis, Solutions Crédits (Fra): Natnael Berhane (Eri), Simone Consonni (Ita), Nicolas Edet (Fra), Victor Lafay (Fra), Rémy Rochas (Fra), Fabio Sabatini (Ita), Elia Viviani (Ita), Attilio Viviani (Ita, neo-pro). Deceuninck-Quick Step (Bel): Joao Almeida (Por), Rémi Cavagna (Fra), Remco Evenepoel (Bel), Mikkel Frolich Honore (Den), Iljo Keisse (Bel), James Knox (GB), Fausto Masnada (Ita) , Pieter Serry (Bel).Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu