MMA Javore

Petr Yan kërkon falje për gju të paligjshëm, shpreson për revansh

Petr Yan humbi kampionatin UFC në peshat e peshës së shtunë në mbrëmje pasi gjunjëzoi në mënyrë të paligjshme Aljamain Sterling ndërsa ai ishte ulur në njërën gju. Gjuri jo vetëm që u konsiderua i paligjshëm, por u vendos i qëllimshëm, që do të thoshte që Yan ishte skualifikuar. Sterling u bë titullari i ri i peshave të lehta, por aspak në mënyrën që ai dëshironte. Menjëherë pasi UFC 259 përfundoi, Yan lëshoi ​​një deklaratë faljeje në Twitter dhe gjithashtu shkoi në konferencën për shtyp të UFC 259 pas luftës për të reflektuar mbi luftën. “Unë kërkoj falje dhe i uroj shërim të shpejtë (Sterling). Unë nuk doja të hidhja një grevë të paligjshme, thjesht bëra një gabim të madh dhe pagova për të,” shkroi ai. https://twitter.com/PetrYanUFC/status/1368436400220073986 Edhe pse Sterling u transportua në spital për t’u kontrolluar, ai lëshoi ​​deklaratën e tij mbi luftën. “Jo në mënyrën se si dua të fitoj një luftë. Ishte afër, konkurruese dhe e mbushur me veprim. Ndjeva se gjuri ishte i qëllimshëm, veçanërisht pasi refu njoftoi se isha kundërshtar i rrëzuar, kështu që nuk prisja të goditesha. Yan është një tip i keq! Ne do ta bëjmë përsëri! ” https://twitter.com/funkmasterMMA/status/1368434976329330690 https://twitter.com/funkmasterMMA/status/1368447331855519745 Me të dy burrat në bord për të drejtuar luftën, presidenti i UFC Dana White ishte gjithashtu i pëlqyeshëm, duke thënë se ai synon absolutisht të rezervoni revanshin sa më shpejt të jetë e mundur. TRENDIMI> Rezultatet e UFC 259: Blachowicz mohon Adesanya; Nunes rrotullon; Yan humbet rripin ndaj DQ Petr Yan reflekton në gju të paligjshëm, shpreson për revansh të shpejtë (Regjistrohu për MMAWeekly.com në YouTube)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu