Utah Jazz dhe Thunder City Oklahoma mund të shkojnë drejt një takimi të dytë të play off-it në tre sezone. “data-reagid =” 12 “> The Utah Jazz dhe Thunder City Oklahoma mund të shkojë drejt një takimi të dytë të play off-it në tre sezone.

Të mërkurën, Jazz dhe Thunder takohen në Oklahoma City në atë që mund të jetë një parapamje e play off-it dhe një lojë e rëndësishme për secilën ndërsa ata luftojnë në renditjen e Konferencës Perëndimore.

Jazz banon një ndeshje përpara Thunder për vendin numër 4 në Perëndim.

Utah po i del një humbje 101-92 për të vizituar Toronton, por ka fituar pesë nga gjashtë lojërat e fundit të tij të përgjithshëm dhe gjashtë rradhazi rruge. Humbja e fundit e rrugës e Jazz erdhi më 1 shkurt.

Në humbjen e së hënës ndaj Raptors, Utah qëlloi vetëm 39.8 përqind nga dyshemeja.

Joe Ingles tha pas humbjes së së hënës. “data-reagid =” 17 “>” Natyrisht nëse kemi një goditje të hapur, ne do ta marrim atë – të gjithë e kanë atë përgjegjësi për të marrë një goditje nëse jeni i hapur dhe është mirë qëlloi, ”roje Joe Ingles tha pas humbjes së së hënës.

“Shumë kohë ne bëjmë një punë me të vërtetë të mirë. Shotdo goditje që morëm, mendoj se ishte e mirë. Mund të ketë një çift (të shtëna të këqija), por në përgjithësi të shtëna me të vërtetë të mira, dhe ne do t’i marrim përsëri” të mërkurën. “

Thunder kanë fituar tre ndeshje radhazi dhe janë 17-5 në 22 garat e tyre të fundit.

Njëmbëdhjetë fitoret e Oklahoma City gjatë asaj shtrirje kanë ardhur me 10 ose më pak pikë.

Në përgjithësi, Thunder kanë fituar 29 ndeshje kur lojërat janë në situata “tufë” – diferenca është pesë pikë ose më pak në pesë minutat e fundit. Asnjë ekip tjetër në kampionat nuk ka fituar më shumë se 26 ndeshje në situata të tilla. Juta është e treta me 25 fitore të tilla.

Chris Paul tha pasi Thunder u kthye nga një deficit prej 18 pikësh kundër Celtics në Boston të Dielën. “Shumë luftë”. data-reagid = “22”> “Ne kemi vetëm shumë luftë,” roje e veteranit pikë Chris Paul tha pasi Thunder u kthye nga një deficit prej 18 pikësh kundër Celtics në Boston të Dielën. “Shumë luftë.

“Gjatë gjithë sezonit ne kemi fituar këto lloje lojrash. … Ne thjesht nuk heqim dorë kurrë.”

Ndeshja e së mërkurës është e treta nga katër takimet mes skuadrave këtë sezon, me skuadrat që ndanë dy të parat e tyre.

Ata ende nuk janë takuar në Oklahoma City dhe takimi i tyre i fundit ishte më shumë se tre muaj më parë, megjithëse.

Dennis Schroder doli nga pankina për të shënuar 27 pikë në atë takimin e fundit – një fitore rrugësh 104-90 nga Thunder më 9 dhjetor.

Dy sezone më parë, Jazz shënoi në Thunder në gjashtë ndeshje në raundin e parë.

Donovan Mitchell, Rudy Gobert dhe Ingles janë figura kryesore për Jazz – lista e Thunder-it duket krejtësisht e ndryshme. “data-reagid =” 28 “> Por ndërsa thelbi i Utah mbetet i njëjtë – Donovan Mitchell, Rudy Gobert dhe Ingles janë figura kryesore për Jazz – lista e Thunder-it duket krejtësisht ndryshe.

Terrance Ferguson janë lojtarët e vetëm që mbeten nga ajo seri, dhe Ferguson mesatarisht mezi se më shumë se një minutë në lojë në set. “data-reagid =” 29 “> Steven Adams dhe Terrance Ferguson janë lojtarët e vetëm që mbeten nga ajo seri, dhe Ferguson mesatarisht mezi se më shumë se një minutë në lojë në set.

Shai Gilgeous-Alexander në dispozicion pasi roji i vitit të dytë humbi fitoren e së Dielës në Boston me një konfuzion të hip të djathtë. “data-reagid =” 30 “> Oklahoma City pritet të ketë Shai Gilgeous-Alexander në dispozicion pasi roji i vitit të dytë humbi fitoren e së Dielës në Boston me një kontuzion të hip të djathtë.

Gilgeous-Alexander mori pjesë plotësisht në praktikën e së martës, megjithëse traineri i Thunder Billy Donovan tha se ai do të rivlerësohej të Mërkurën në mëngjes.

Thunder mbetet pa përpara Darius Bazley, i cili mbetet të paktën dy javë larg kthimit pasi pësoi një këputje të kockave në gjurin e djathtë katër javë më parë.

– Mediat e nivelit të mbrojtjesSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu