Teegalëndimi lë Celtics me kopsht te holle vs. Përdhunues fillimisht u shfaq në NBC Sports Boston

Nëse ju pëlqen të shikoni lojën e Payton Pritchard, mund të jeni me fat të hënën në mbrëmje.

Gardiani i pikave rezervë Jeff Teague është përjashtuar të lojës së Boston Celtics kundër Toronto Raptors me një kavilje të majtë të ndrydhur, ndërsa roje e pikës fillestare Marcus Smart është e diskutueshme me një ndrydhje të gishtit të djathtë.

Teague dëmtoi kyçin e këmbës në gjysmën e dytë të së Dielës fitojë mbi Detroit Pistons dhe nuk u kthye. Nëse Smart nuk mund të luajë, Pritchard do të ishte mbrojtësi i vetëm tradicional i Celtics jashtë Tremont Waters, i cili ende nuk është paraqitur në një lojë këtë sezon.

Forsberg: Si Tatum po rritet nga momentet e krizës

Edhe nëse Smart përshtatet, Pritchard duhet të shohë minuta shtesë me Teague të mënjanuar. Rishtari 22-vjeçar shënoi një sezon të lartë 27 minuta e 35 sekonda të Dielën dhe është mesatarisht 6.6 pikë, 2.0 kërcime, 2.4 asistime dhe 1.6 vjedhje përmes shtatë ndeshjeve.

C-të e dinin se thellësia e kopshtit të tyre do të testohej pa Kemba Walker. Ky test sapo u bë më i vështirë, pasi Pritchard dhe (mbase) Smart do të duhet të merren me dyshen e talentuar roje të Torontos Kyle Lowry dhe Fred VanVleet.

Këtu është raporti i plotë i dëmtimeve të Celtics për garën e së hënës, i cili jepet në 7:30 pasdite nga ET nga Amalie Arena e Tampa, shtëpia e përkohshme e Raptors.

Javonte Green (Protokollet e Shëndetit dhe Sigurisë) – JASHT

Romeo Langford (kirurgji e djathtë) – JASHT

Marcus Smart (ndrydhja e gishtit të djathtë) – PYETJE

Jeff Teague (ndrydhja e këmbës së majtë) – JASHT

Kemba Walker (shërimi i dëmtimit të gjurit të majtë) – JASHT O

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu