Immanuel Quickley driblon topin kundër Cavaliers
Immanuel Quickley driblon topin kundër Cavaliers

Immanuel Quickley vazhdimisht ka qenë një kandele elektrike për Nike jashtë stolit këtë vit.

Zgjedhja e 25-të e përgjithshme në Drafti i NBA-së 2020 është mesatarisht 10 pikë një ndeshje këtë vit dhe ka pasur një rol në rritje në pesë ndeshjet e tij të fundit.

Ish-trajneri kryesor i Knicks Jeff Van Gundy rrëmbyen rreth Quickley në New York Post.

“Ai u jep atyre shpresë të vërtetë nga pikëpamja sulmuese,” tha Van Gundy. “Ai di të nxjerrë faulle. Ai mund të gjuajë. Ai luan me shumë entuziazëm dhe energji.”

Van Gundy e krahasoi Quickley me Charlie Ward, i cili u mor i 24-ti në përgjithësi në 1994 nga Knicks.

“Një djalë i cili u tërhoq poshtë, por mund të jetë një lojtar i mirë për një periudhë të gjatë – ka shumë të ngjarë një titullar në një pjesë të karrierës së tij. It’sshtë një zgjedhje e shkëlqyeshme e drafteve,” tha ai.

Pas mesatarisht 13.7 pikë për ndeshje në gjashtë ndeshjet e tij të para, mesatarisht 6.2 pikë në atë hapësirë, në pesë të fundit, ai mesatarisht ka 23 minuta në garë ndërsa ka 14,6 pikë për ndeshje.

“Kushdo që ishte përgjegjës për hartimin e Quickley duhet të ketë një artikull kushtuar tij, shtoi Van Gundy. “Ky ishte një djalë që shikohej si një zgjedhje e raundit të dytë. Dikush shkoi të shkonte për këtë djalë dhe e donte këtë djalë …

“Kjo është arsyeja pse ju nuk i kushtoni vëmendje [mock drafts]. Shtë e vështirë të dihet se kush është një djalë – jo-materiale të tij. Ai u mendua si një i vogël 2. Ju duhet të jepni [Knicks team president] Leon Rose kredi Në fund të fundit ai dëgjoi këdo që e shtynte. Nuk mund të jem më efuzive për Quickley “.

Knicks do të kërkojë të fitojë një lojë të tretë radhazi të enjten në Golden State.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu