NBA lëshoi ​​grupin e parë të 2021 vota të të gjitha yjeve nga tifozët të enjten, dhe dy Detroit Pistons lojtarët bënë listën.

Derrick Rose renditet e teta midis rojeve të Konferencës Lindore me 183,899 vota. Dhe Jerami Grant bëri debutimin e tij në listë, duke u vendosur i 10-ti ndër lojtarët e para me 134,487 vota.

Grant është në mes të një sezoni i Breakout në vitin e tij të parë me Pistons, mesatarisht 23.7 pikë, 5.8 kërcime, 2.9 asistime dhe 1.2 bllokime ndërsa shënoi 45.1% në përgjithësi, 40.2% nga 3 dhe 86.7% nga 3. Shkalla e tij e lartë e mëparshme e karrierës si shënues ishte 13.6 pikë për ndeshje gjatë sezonit 2018-19.

YLL QE SHKELQEN: Jerami Grant ka lulëzuar për Pistons. Ja pse më e mira e tij është akoma për të ardhur

SHIKIMI I Aksioneve PISTONS: 3 lojtarë në trend, 3 trend poshtë

Sulmuesi i Detroit Pistons, Jerami Grant gjuan gjuajtje të lira kundër Philadelphia 76ers të hënën, 25 janar 2021, në Little Caesars Arena.
Sulmuesi i Detroit Pistons, Jerami Grant gjuan gjuajtje të lira kundër Philadelphia 76ers të hënën, 25 janar 2021, në Little Caesars Arena.

Trajneri kryesor Dwane Casey tha se në bisedat e tij me trajnerë të tjerë, NBA është bërë i vetëdijshëm për përmirësimin dhe kandidaturën e Grant për ndeshjen All-Star dhe çmimin Lojtari më i Përmirësuar.

“Të gjithë me të cilët bisedova flasin, trajnerët flasin për përmirësimin e bërë nga Jerami, se si ai po e trajton hapin e tij drejt shkallës së tij më të lartë të përdorimit dhe atë lloj gjëje,” tha Kejsi. Të gjitha ato gjëra, mendoj se e gjithë liga i di tani dhe është në meritat e Jeramit. Unë nuk mendoj se ju duhet të mburremi atë. Unë mendoj se ka kaq shumë mbulim mediatik të shfaqjes së tij tani, edhe pse rekordi ynë nuk e tregon atë. Ai ka luajtur në nivelin që unë e njoh Troy (Weaver), të gjithë e kemi parashikuar të luante. Ai vetëm po gërvisht sipërfaqen e llojit të lojtarit që mund të shkojë përpara “.

Rekordi i Pistons 5-16 është e lidhur për më të keqen e NBA, gjë që do ta bëjë atë më të vështirë për Grant të grumbullojë mbështetje për të bërë listën e 12-të.

Rose, 32, është mesatarisht 14.2 pikë për lojë – poshtë nga 18.1 sezonin e kaluar – 4.2 asistime, 1.2 vjedhje dhe 1.9 xhiro në 15 ndeshje, të gjitha jashtë stolit. Ai po qëllon 42.9% në përgjithësi dhe 33.3% në 3. Me historinë e tij të gjatë të dëmtimeve, ai është duke kufizuar një minutë, mesatarisht 22,8 minuta për lojë. Ai ishte mesatarisht 26 minuta sezonin e kaluar.

LEXO: Pse Dwane Casey duhet të jetë krijuese me rotacionin e rojeve të Pistons

SECURUS: Pronari i Pistons i lidhur me kompaninë që u kushton mijëra familjeve të Miçiganit

Sipas raporteve, loja All-Star është planifikuar të zhvillohet në Atlanta më 7 Mars. Tifozët mund të votojnë çdo ditë në NBA.com/Voto, në Aplikacionin NBA ose në Twitter duke përdorur të dy #NBAAllStar dhe #JeramiGrant, #DerrickRose ose cilitdo lojtar që dëshirojnë të votojnë.

Gardiani i Detroit Pistons Derrick Rose provon një gjuajtje të lirë kundër Los Angeles Laker gjatë pjesës së parë të enjten, 28 janar 2021, në Little Caesars Arena.
Gardiani i Detroit Pistons Derrick Rose provon një gjuajtje të lirë kundër Los Angeles Laker gjatë pjesës së parë të enjten, 28 janar 2021, në Little Caesars Arena.

Tifozët zënë 50% të votave për fillestarët, dhe të gjithë lojtarët aktualë dhe një panel mediatik do të zënë 25% secili. Pesë fillestarët në secilën konferencë – dy roje, tre lojtarë të frontit – do të shpallen në TNT më 18 shkurt.

Rezervat e All-Star zgjidhen nga trajnerët kryesorë të NBA dhe zbulohen më 23 shkurt. Pistoni i fundit që bëri Lojën All-Star ishte Blake Griffin në 2019.

Votimi në All-Star u hap më 28 Janar dhe vazhdon deri më 16 Shkurt në 11:59 pasdite Azhurnimi tjetër i votimit nga tifozët do të ndahet më 11 shkurt.

Kontaktoni Omari Sankofa II në osankofa@freepress.com. Ndiqeni atë në Twitter @omarisankofa. Lexoni më shumë në Detroit Pistons dhe regjistrohuni për tonat Buletini i Pistons.

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Jerami Grant i Detroit Pistons, Derrick Rose renditet në votat e NBA All-Star

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu