Raporti: Joakim Noa në pension, përfundimisht si Dem fillimisht u shfaq në NBC Sports Chicago

Joakim Noah, zemra dhe shpirti i shtrirjes më të suksesshme të Dema basketboll që nga dinastia, po drejtohet për pension në moshën 36 vjeç, dhe përfundimisht planifikon ta bëjë këtë si një dem, Shams Charania i Athletic raportuar E hënë

Karriera 13-vjeçare e NBA-së në NBA zgjati katër ndalesa, duke përfshirë nëntë sezone me Bulls, të cilët e hartuan atë të nëntën në përgjithësi në Draftin e NBA-së 2007. Vrapimi i tij në 572 ndeshje në Chicago paraqiti dy paraqitje në All-Star, nderime të Lojtarit Mbrojtës të Vitit (2014) dhe një përfundim të MVP në katër të parët (2014); ajo fushatë 2013-14, në të cilën ai shënoi mesatarisht 12.6 pikë, 11.3 kërcime, 5.4 asistime, 1.5 bllokime dhe 1.2 vjedhje, ishte më e mira e tij. Bulls dy herë postuan rekordin më të mirë të sezonit të rregullt të NBA në atë hapësirë ​​dhe bënë një paraqitje në finalet e Konferencës Lindore.

Pasi nënshkroi një kontratë fitimprurëse katër-vjeçare, 72 milion dollarë me New York Knicks në verën e vitit 2016 që shpejt u keqpërdor, Noeu gjeti këmbë me Memphis Grizzlies për 42 ndeshje në sezonin 2018-19. Kohët e fundit, ai nënshkroi një kontratë 10-ditore me Los Angeles Clippers – pas shërimit nga një dëmtim fanatik i pësuar në jashtë sezonit 2019 – i cili përfundimisht u shndërrua në një marrëveshje të garantuar për flluskën e rinisjes 2019-20. Para sezonit 2020-21, ai u mohua nga Clippers për të lënë vend për të Nicolas Batum, duke nxitur thashethemet ditët e tij në NBA ishin prapa tij.

Kjo është afër zyrtarit tani. Dhe është me vend që Noa planifikon të pensionohet përfundimisht atje ku e filloi; ai mbetet i dashur nga tifozët e Bulls për pasionin e tij në gjykatë, zgjuarsinë jashtë gjykatës dhe kontributet e tij në shtrirjen më të mirë që ekskluziviteti ka parë këtë shekull.

LIDHUR: Pse Joakim Noah është i lumtur Bulls punësuan Billy Donovan

Klikoni këtu për t’u pajtuar në Bulls Talk Podcast falas.

Shkarko

Shkarkoni MyTeams Sot!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu