Këto Krishtlindje ishin tashmë një e veçantë për Krishtlindjet Brooklyn Nets me ekskluzivitetin e gjetur veten përsëri në propozimin kryesor të vitrinave të NBA. Por duke pasur një shans për të nokautuar ekipin e vjetër të Kyrie Irving, Boston Celtics, nuk ishte e mjaftueshme për rrjetat.

Në tremujorin e parë, Joe Harris vendosi një rekord ekskluziviteti që ai ishte duke gjuajtur që nga sezoni i kaluar. Me 3-treguesin e tij të parë kundër Celtics, Harris theu rekordin e ekskluzivitetit për lojëra radhazi me një tre-tregues të bërë, duke vendosur shenjën në 62. D’Angelo Russell më parë mbante rekordin (61 ndeshje radhazi), të cilin ai vendosi në 2018-19.

Ky nuk ishte momenti i vetëm kryesor për Nets në çerekun e parë të ndeshjes së së Premtes.

Me tre pikët e tij të para të lojës, Kevin Durant u ngjit në tabelën e rezultateve për të gjitha kohërat e Ditës së Krishtlindjes. Durant tani është Nr. 5 i të gjitha kohërave në totalin e pikëve të shënuara në Ditën e Krishtlindjes, duke tejkaluar Shaquille O’Neal (272 pikë). Durant do të ketë nevojë për të paktën një lojë më shumë Ditën e Krishtlindjes për të marrë me Nr. 4 Dwyane Wade (314).

Duke u nisur në ndeshjen e Los Angeles Lakers kundër Dallas Mavericks, nr. 3 LeBron James është në një distancë të jashtëzakonshme nga Nr. 2 Oscar Robertson dhe Nr. 1 Kobe Bryant (395).Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu