Embiid i kushton një nderim të jashtëzakonshëm Kobe përpara Sixers-Lakers që u shfaq fillimisht Filadelfia NBC Sports

Gjashtëkëndësh dhe Lakers janë vendosur të largohen për herë të parë në sezonin e rregullt 2020-21 të Mërkurën, një përplasje e dy ekipeve Nr. 1 me disa lëvizje serioze.

Por super ylli i Sixers, Joel Embiid la mënjanë garën për një sekondë për të kujtuar tablonë më të madhe.

Embiid kishte zakon UA ​​Embiid One këpucë të bëra për ndeshjen e së Mërkurës mbrëma për të nderuar legjendën e ndjerë të Lakers Kobe Bryant, një ditë pas përvjetorit të vdekjes tragjike të Bryant në një përplasje helikopteri.

Këpucët nderojnë Bryant dhe vajzën e tij të ndjerë, Gianna, me një imazh të dy të përqafuarve vendosur përballë numrave 24, 8 dhe 2, që përfaqësojnë numrat e fanellës së Kobe dhe Gianna:

Çfarë lëvizje fantastike nga Embiid, i cili vetë e mirëpriti djalin e tij të parë verën e kaluar.

Bryant kishte një ndikim të madh në futjen e Embiid në basketboll, dhe ai doli nga rruga e tij Janarin e kaluar për t’i dhënë nderim Bryant në ditët pas vdekjes së legjendës.

Embiid mori leje nga Bobby Jones, fanella me nr. 24 e të cilit është në pension nga ekipi, për të veshur një fanellë me nr 24 për ndeshjen e Sixers kundër Warriors më 28 janar të vitit të kaluar:

Embiid i shpjegoi Jones se shikimi i Bryant duke luajtur basketboll ndërsa Embiid ende jetonte në Afrikë është ajo që e bëri Embiid të dëshironte të luante basketboll:

Thjesht gjëra të shkëlqyera nga fytyra e ekskluzivitetit të Sixers, duke nderuar një legjendë basketbolli.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu