EmbiidDhurimi i Lojërave All-Star është arsyeja Gjashtëkëndësh tifozët e duan atë fillimisht u shfaq në Filadelfia NBC Sports

Superylli i Sixers, Joel Embiid është në mes të një viti karriere, duke e udhëhequr ekipin e tij në majë të Konferencës Lindore në All-Star Break, duke kryesuar shanset e MVP dhe duke grumbulluar momente të rrëzimit të nofullës.

Por, në mes të gjithë këtij suksesi personal, Embiid po kërkon ende kohë t’i kthejë qytetit për të cilin luan dhe e ka thirrur në shtëpi që nga viti 2013.

Embiid është duke u zotuar të dhurojë fitimet e tij në Lojërat All-Star – 100,000 dollarë – në strehimet e të pastrehëve në zonën Philly të cilat ofrojnë vakte, veshje, trajtim COVID, kujdes shëndetësor, kamp veror dhe kujdes thelbësor për adoleshentët, ekipi njoftoi në një lëshim të Shtunën.

Organizatat përfshijnë Project HOME, Misioni i Mëngjesit të Dielës dhe Shërbimi Rinor INC., Sipas ekipit.

“Kaq shumë kanë rënë në periudha kaq të vështira gjatë pandemisë,” tha Embiid në një deklaratë të Shtunën. “Unë ndjeva se ishte e rëndësishme të siguroja më shumë mbështetje për individët dhe familjet që luftonin me të pastrehët dhe pasigurinë ushqimore. Unë jam vazhdimisht mirënjohës për të gjithë mbështetjen që Filadelfia dhe tifozët më kanë dhënë jo vetëm rreth All-Star por gjithë vitet e mia në do të vazhdoj të ndihmoj në çdo mënyrë që mundem “.

Këtu ka një ndarje të plotë të asaj se çfarë do të shkojnë paratë e tij, sipas ekipit:

  • 15,000 vakte për individë të pastrehë dhe të pa shërbyer

  • 4,000 sende thelbësore të veshjeve dhuruar adoleshentëve dhe të rriturve të pastrehë

  • Kujdesi dhe trajtimi i 1.000 individëve të pastrehë që marrin vaksina COVID-19

  • Mbështetje për 30+ familje ish-të pastreha – përfshirë arsimin, kujdesin shëndetësor dhe shërbimet e punësimit

  • Financimi për një kamp veror gjashtë-javor për 50+ të rinj të pastrehë dhe në rrezik

  • Strehimore dhe nevoja thelbësore për mbi 300 adoleshentë që përballen me të pastrehë apo pasiguri në shtëpi

Dua të them … çfarë mund të thuash më shumë? Djali është i pabesueshëm.

Embiid ka provuar herë pas here se ka një lidhje të thellë me qytetin e Filadelfias, në kohë të mira dhe të këqija. Kur filloi pandemia COVID-19 marsin e kaluar, ishte Embiid ai që u rrit dhe u zotua të ndihmonte punonjësit e Sixers të cilët do të vuanin financiarisht për shkak të uljeve të pagave të ekipit.

Kur ai po fillonte të ndërtonte marrëdhëniet e tij me qytetin, Embiid po shëtiste në rrugët e South Philly dhe po luante tre-në-tre me këdo që ishte aq budalla sa ta sfidonte atë, duke kërcyer topin nga kokat e djemve dhe mullinjtë e erës duke u hedhur miqve të tyre.

Ky është një djalë që thjesht e kupton.

Për të gjitha mashtrimet e tij në gjykatë, trollin e tij të mëparshëm në media sociale dhe qëndrimin e përgjithshëm laissez faire, shumë njerëz rreth NBA besojnë se Embiid ka lidhje me karrierën e tij, djali është lidhur me Filadelfian si shumë pak atletë para tij, sepse ai kujdeset për qytetin sikur është e tija.

Dhe, në këtë pikë, është.

Mënyra për të rritur edhe një herë, MVP.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu