Joel Embiidkërcyesi i zhurmshëm, i gjatë 2 pikësh midis shiritit të gjuajtjes së lirë dhe vijës 3 pikësh me 3.3 sekonda të mbetura në rregullim e shpëtoi Filadelfia 76ers nga një humbje e turpshme tek e panjohura Miami Heat, të cilëve u mungonte gati gjysma e listës së tyre (përfshirë Jimmy Butler, Goran Dragic dhe Bam Adebayo) ndaj lëndimeve dhe protokollit COVID-19. Pak duke u zbehur, Embiid fundosi goditjen që e dërgoi lojën në kohën shtesë dhe më pas mori përsipër mezi vendosni nxehtësinë larg, 137-134. Ai përfundoi me 45 pikë joreale në gjuajtjen 16-të-23 (13-të-13 nga gjuajtja e lirë), 16 kërcime, katër asistime, pesë vjedhje dhe një bllok me katër kthime.

Ndërsa Embiid kaloi një natë të shkëlqyeshme, asgjë për fitoren e Sixers nuk ishte bukur. Me tre minuta dhe 29 sekonda të mbetura në çerekun e katërt, Ben Simmons u përjashtua pasi provoi të dy golat në fushë dhe gjërat dukeshin të zymta. Me 32.2 sekonda të mbetura në rregullore, ekipi zvarritet me pesë pikë. Lojë kaotike nga lojtarët skiftik të Heat në qendër të vëmendjes që ata nuk ishin mësuar t’i dorëzonin Philly çelësat për të shmangur një humbje të shëmtuar. Sigurisht, Sixers po humbnin pjesën e tyre të lojtarëve në protokollet mjekësorë, përfshirë këtu Tobias Harris, Shake Milton, Matisse Thybulle dhe me shume. Por kjo duhet të ketë qenë një natë shumë më e thjeshtë.

Në anën tjetër, Heat ishin vërtet mbresëlënëse, gati se mundën një ekip me dy yje të kalibrit All-NBA pa pasur një të tyren. Duncan Robinson, Tyler Herro, Achiuwa e çmuar dhe Gabe Vincent të gjithë u rritën me kohë të madhe. Robinson bëri 6-të-14, 3-pikë për 26 pikë, dy kërcime, një asistim, një vjedhje dhe një bllokim. Vincent, në ndeshjen e tij të 11-të në NBA, ka bërë 4-të-12, 3-pikë për 24 pikë, tre asistime dhe dy kërcime. Achiuwa, një rishtar, përfundoi me 17 pikë, 13 kërcime, tre asistime dhe një bllokim. Dhe Herro mbajti Miami vonë, duke shënuar 34 pikë me tre 3-pikësh, shtatë kërcime, katër asistime, një bllok dhe gjashtë kthime.

Për sa kohë që pjesa më e madhe e listës së Heat është në karantinë mënjanë, ata katër djem janë në radhë për të pasur hapësirë ​​për të prodhuar netë përbindëshash. Me vetëm tetë lojtarë total, Robinson luajti 46 minuta, Herro luajti 39 minuta, dhe Vincent dhe Achiuwa luajtën secili 36. Loja e Embiid ishte historia e natës, por Heat dukej kompetent me një rotacion të shkurtër ishte një sekondë shumë afër. Ndoshta ata nuk do të shkërmoqen pa yjet e tyre për ndeshjet e ardhshme.

E bëri James Harden të luajë ndeshjen e tij të fundit për Rockets të martën?

Performanca e Rockets ndaj Lakers ishte aq e shëmtuar sa në çerekun e dytë, Lebron Xhejms u ndje mjaft i qetë për të lëshuar një kënd me 3-trekëshës, menjëherë lëshoi ​​duart, dhe u kthye dhe u përball me shokët e tij të skuadrës para se të godiste. Po, ishte keq. Loja përfundoi me një fitore 117-100 Lakers, dhe u pasua nga një ton goditje postgame nga James Harden në menaxhim dhe shokët e tij të skuadrës, dhe John Wall në Harden.

Harden, kur fliste për Raketat, tha se ekipi është, “thjesht jo mjaft i mirë … Unë e dua këtë qytet. Unë fjalë për fjalë kam bërë gjithçka që mundem. Dua të them, kjo situatë është e çmendur. Somethingshtë diçka që unë nuk e dua” mendoj se mund të rregullohet, ” sipas Tim MacMahon të ESPN. Ai u largua nga podiumi pasi tha “faleminderit”, dhe kjo ishte e gjitha. Kjo është pak a shumë një kërkesë e tregtisë publike?

John Wall qëlloi mbrapsht. “Kur ke disa djem të caktuar që nuk duan të blejnë, është e vështirë”, tha ai, sipas Kelly Iko të Athletic.

Se ku shkojnë Raketat nga këtu është e paqartë. Ajo që supozuam të ishte e vërtetë në prapaskenë erdhi në jetë pas humbjes së LA në LA, dhe tani është vërtet e vështirë të shohësh Harden dhe Wall duke ndarë përsëri pjesën e pasme të gjykatës. Adrian Wojnarowski i ESPN raportoi se ndërsa Houston është ende duke kërkuar një tregti, asgjë nuk është e afërt. Në këtë pikë, a do t’i thotë Hjustoni vetëm të paketojë bagazhet dhe të shkojë në shtëpi?

Nëse Harden nuk luan duke ecur përpara, prisni më shumë minuta për të Brown Brown, Eric Gordon, David Nwaba dhe Ben McLemore, me një sasi të shëndetshme të qëllimeve në terren për të lëvizur. Por tani për tani, ne presim.

Ok, le të flasim për të gjithë të tjerët nga gjashtë ndeshjet (Celtics vs. Bulls u shty) nga e marta në mbrëmje.

I madh

Danny Green – Green ndoqi një natë ku ai nuk bëri një goditje të vetme nga dyshemeja dhe shënoi vetëm dy pikë me një fitore prej 29 pikësh, ku ai bëri një nëntë goditje 3 pikësh në karrierë në 21 përpjekje. Kjo është shumë përpjekje! Green ishte duke e lënë topin të fluturonte gjithë natën me rezervat e kopshtit të Sixers ende në karantinë. Ai shtoi 10 kërcime, gjashtë asistime, dy vjedhje, dy bllokime dhe gjashtë xhiro, gjithashtu. Kështu një lojtar veteran kthehet nga një natë e keqe.

Nikolla Jokiq – Lojtari me fantazi nr. 1 në ligat me 9 mace kishte një hile tjetër në mëngë – një shtatë vjedhje në karrierë për të shkuar së bashku me 23 pikë, 11 asistime, tetë kërcime, një bllokim dhe vetëm një qarkullim në 34 minuta. Megjithatë nuk ishte e mjaftueshme për të mposhtur Nets, 122-116.

Will Barton – Barton kishte ndeshjen e tij më të mirë të vitit deri më tani, duke shënuar 22 pikë të sezonit, duke përfshirë një gjashtë të shënuar me tre pikë në tetë prova. Ai gjithashtu shtoi tre vjedhje dhe një bllokim në dy kërcimet e tij dhe një asistim. Barton ka qenë i ndrojtur në çdo ditë të dhënë këtë sezon, por kapeni atë në natën e duhur dhe ai është një yll i fantazisë.

Kevin Durant – Pa Kyrie Irving përsëri, Durant gati trefishoi-dyfishoi, duke shënuar 34 pikë me 13 kërcime dhe nëntë asistime në një fitore ndaj Nuggets. Ai e ktheu topin mbi shtatë herë, por fundosi katër trepikësh.

Anthony Davis – Pesë blloqet e Davis ishin në sezonin më të lartë, dhe ai i mori ato në vetëm 29 minuta. Ai shtoi 19 pikë (një shënim prej 3 pikësh), 10 kërcime, dy asistime dhe asnjë kthim.

Lebron Xhejms – James ishte James, duke shënuar 26 pikë në gjuajtjen 10-të-20, me tetë kërcime, pesë asistime, një bllok dhe pesë xhirime. Ai është pak i mirë në këtë. Mendoj se ai ka një të ardhme të ndritur në këtë kampionat.

Myles Turner – Turner, lojtari nr. 12 në ligat me 9 mace, shënoi pesë gjuajtje në një fitore ndaj Warriors, 104-95. Ai postoi 22 pikë në sezonin e lartë në gjuajtjet 7-të-11 (tre tre-shënues) me 12 kërcime dhe dy vjedhje.

Andrew Wiggins – Wiggins? Po! Wiggins. Luftëtarët humbën, por Wiggins po hyn në të tijën. Ai bllokoi pesë gjuajtje të larta në karrierë dhe shënoi 22 pikë në gjuajtjet 7-të-17 (4-të-9 nga distanca prej 3 pikësh), me shtatë kërcime, tre asistime dhe vetëm dy kthime në 35 minuta.

Shënimi i redaktorit: Hartimi është vetëm gjysma e betejës! Merrni përparësi në konkurrencën tuaj me Veglat tona të Sezonit NBA që janë të mbushura me renditje, parashikime, një vlerësues tregtie, mjete start / sit dhe shumë më tepër. Dhe mos harroni të përdorni kodin promovues HOOPS10 për të përfituar 10% zbritje. Klikoni këtu për të mësuar më shumë!

Të Mirët

Mike Scott – Scott bëri një katër sezon të lartë me 3 pikë në 12 prova në ndeshjen e tij të dytë pas një kontuzioni në gju. Ai shënoi 16 pikë me tre kërcime dhe një asistim në 16 minuta.

Isaiah Joe – Joe po shfrytëzon mundësinë që i është dhënë me Sixers që humbin aq shumë thellësi. Ai shënoi 13 pikë në 37 minuta, duke zbrazur 4-nga-10 3-pikësh. Kjo është 11, 3 pikë në tre ndeshjet e tij të fundit. Dreq, ai nuk bëri një goditje të vetme brenda harkut të Martën. Ai gjithashtu shënoi pesë kërcime, një asist dhe dy bllokime.

Bruce Brown – Brown kishte natën e tij më të mirë të vitit, duke shënuar një sezon të lartë 16 pikë me gjashtë kërcime, tre asistime, tre bllokime dhe dy kthime në 26 minuta. Ai ia vlen të luajë për sa kohë që Irving mbetet mënjanë.

Joe Harris – Harris kishte një paraqitje të bukur të vogël fantazie, me një natë të rrallë me tre vjedhje (e barazuar në karrierën e tij të lartë) për të shkuar së bashku me tre shënoi 3-shënues për 15 pikë, katër asistime dhe tre kërcime.

Jordan Clarkson – Jazz shpërtheu Cavaliers, të cilët ishin jashtë Collin Sexton, Darius Garland, Kevin Love dhe Andre Drummond, 117-87, dhe Clarkson ishte një arsye e madhe pse. Ai dha pesë goditje 3 pikësh për 21 pikë, tetë kërcime, katër asistime, dy vjedhje dhe katër kthime.

Donovan Mitchell – Mitchell ishte gjithashtu i madh, duke shënuar një lojë të lartë 27 pikë me pesë bërje 3 pikë, katër asistime dhe tre kërcime me një xhiro në 30 minuta. (Clarkson dhe Mitchell u bashkuan për dy fitore më shumë se 3 pikë se e gjithë skuadra e Cavaliers. Cleveland luajti aq dobët, nuk mendoj se mund të nxjerr në pah edhe performancën e një lojtari të vetëm. Po.)

Caldwell-Papa Kentavious – Papa pati një natë fantastike të shkëlqyeshme, duke shënuar katër trepikësh në pesë prova për 14 pikë, tre kërcime, një asistim dhe tre vjedhje.

Kushërinjtë DeMarcus – Kishte pak për të pëlqyer të martën në mbrëmje nëse do të ishit një tifoz i Rockets, por Cousins ​​kishte ndeshjen e tij më të mirë në një fanellë të Houston. Në 18 minuta, ai shënoi një sezon të lartë 13 pikë (dy 3-pikësh) me 10 kërcime, tre asistime dhe një vjedhje me një xhiro.

Lonnie Walker IV – Pa DeMar DeRozan (personale) përsëri, Walker u ngrit. Ai shënoi një lojë të lartë 24 pikë (tre 3-pikë bën) me tre kërcime, dy asistime, një bllok dhe një qarkullim në 36 minuta për të mposhtur Thunder, 112-102. 22-vjeçari mund ta shihte këtë lloj prodhimi për sa kohë që DeRozan ulet.

Festa e Aaronit – Pa Viktor Oladipo (pjesa tjetër) në formacion, Holiday shënoi 16 pikë në gjuajtjen 6-të-16 (dy 3-pikësh) me 12 asistime në vetëm një xhiro, dhe dy vjedhje në 28 minuta. Brothershtë vëllai i tij, Justin, i cili renditet pak larg top-100 të të gjithë lojtarëve në ligat me 9 mace, ndërsa Aaron nuk renditet brenda 200-të më të mirëve. Monitoroni lojën e Aaronit duke shkuar përpara.

Zhgënjyese

Ben Simmons – Simmons kishte një mundësi të madhe kundër një skuadre të skuadrës Heat, por u përjashtua në vendin e katërt dhe përfundoi me vetëm pesë pikë, 12 asistime, gjashtë kërcime, dy vjedhje dhe gjashtë kthime. (Jo një audicion kaq i mirë nëse ai dëshironte të bëhej një Rocket Houston.)

Bol BolBol Bol mori fillimin ndaj Nets, por ai nuk bëri shumë në rezultatin e kutisë me minutat e tij. Ai bëri 2-të-3 goditje (një 3-pikësh) për pesë pikë, dy kërcime, një asistim dhe dy kthime në 16 minuta. Roli i tij në Denver nuk është i qëndrueshëm.

James Harden & John Wall – Goditjet pas ndeshjes ishin të këqija dhe performanca në fushë përputhej. Wall shënoi një sezon të ulët 10 pikë në 4-të-11 gjuajtje me pesë asistime, megjithëse ai bëri dy vjedhje dhe një bllokim. Harden shënoi 16 pikë në gjuajtjen 5 me 16 me shtatë kërcime, gjashtë asistime, një vjedhje dhe tre kthime. Nëse ky është fundi i rrugës për Harden në Hjuston, nuk duhet të mbahet mend kështu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu