Filadelfia 76ers u kthye në punë të martën për herë të parë që nga gushti në flluskë. Ata u ndeshën kundër një kundërshtari të njohur në Boston Celtics i cili i përfshiu ata në Raundin 1 të playoff-it.

Sixers duken shumë më ndryshe se sa në gusht dhe kjo ishte e dukshme herët. Në ndeshjen e parë jozyrtare të epokës Doc Rivers, ekipi erdhi me një fitore 108-99 në aksionin parasezonal. Shake Milton udhëhoqi rrugën me 19 pikë, Joel Embiid kishte 18 pikë ndërsa nuk luante në pjesën e dytë, dhe Ben Simmons kishte 10 pikë dhe gjashtë asistime.

Këtu janë tre vëzhgimet nga fitorja:

Vepër më e butë

Lumenjtë nuk bënin shaka për të drejtuar shumë zgjedhje. Sixers shtuan rekreativë këtë sezon për një arsye dhe kjo ishte që të linin Simmons dhe Embiid të punonin në një hapësirë ​​më të pastër për shkelje. Ata ishin në gjendje të drejtonin disa grupe driblimesh të njohura driblimesh midis Embiid dhe Seth Curry dhe rezultatet e hershme ishin inkurajuese. Mbrojtësit e Bostonit duhej të vendosnin nëse do të ruanin Embiid apo do të ngriheshin në Curry dhe kjo ishte diçka që e bënte më të lehtë për të shënuar për shkak të vëmendjes që ata urdhëronin. Një tjetër gjë ishte shkelja e tyre në tranzicion. Sixers ishin në gjendje të ngriheshin dhe ngriheshin pak dhe mbrojtësit duhej t’i kushtonin vëmendje të dy Curry dhe Danny Green në krahët që lejuan Embiid dhe Simmons të merrnin shporta të lehta. Filadelfia nuk e gjuajti topin mirë nga thellësia këtë natë, por edhe kërcënimi për të pasur gjuajtës të ligjshëm atje e bëri jetën më të lehtë. Embiid pa një mbulim të vetëm në këtë lojë, pasi ai festoi poshtë dhe ai doli dhe vrapoi shumë gjithashtu. Kjo është një shenjë inkurajuese.

Ritmi nga njësia stol

Milton kërceu nga pankina e Filadelfias dhe ai vazhdoi atë që po bënte Simmons për të filluar ndeshjen. Ai e shtyu ritmin, ai u sigurua që pjesa tjetër e ekipit të vraponte me të, dhe ai përdori trupin e tij për të krijuar pamjet e tij. Furkan Korkmaz gjithashtu meriton merita për kontributin e tij pasi ishte jashtë dhe po vraponte çdo shans që mori. Ky lloj veprimi lejon Filadelfia të dalë dhe të vrapojë për kova të lehta. Vepra gjysmë-gjyqësore nga njësia e 2-të ka nevojë për pak punë, por ishte më mirë sesa pritej. Milton dhe Dwight Howard dukej se kishin një sens të natyrshëm se si të bënin zgjedhjen së bashku dhe kjo është diçka që do të rritet me kalimin e kohës. Nuk ishte keq për një lojë para-sezonale.

Aktiviteti i Tobias Harris

Harris është një djalë që ka disa presione për të performuar. Kjo është ajo që vjen kur nënshkruani një kontratë maksimale 5-vjeçare $ 180 milion. Rivers ka kërkuar që ta bëjë atë të jetë më aktiv dhe të marrë vendime të shpejta për rregulloren dhe ai e bëri atë të Martën. Ai nuk po driblonte pa qëllim siç kishte bërë në të kaluarën. Ishin veprime më të shpejta dhe kjo ishte diçka që mund të ndërtohej. Parasezoni është koha për të zgjidhur ngërçet dhe kjo është ajo për të cilën ai do të punojë ndërsa ky proces vazhdon. Ai përfundoi me 16 në gjuajtje 7 për 11 dhe nëntë kërcime.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu