Telegrafi

Mohamed Salah u tërhoq nga Liverpool pasi zbuloi ‘zhgënjimin’ në vendimin e kapitenit dhe aludoi për lëvizjen e Spanjës

Mohamed Salah u përjashtua nga formacioni fillestar i Liverpool kundër Crystal Palace, disa orë pasi dha një intervistë në të cilën ai pranoi se ishte “zhgënjyer” që u anashkalua si kapiten i skuadrës dhe la të kuptohej se ai mund të argëtojë një lëvizje në Spanjë. Salah shënoi dy herë si zëvendësues në pjesën e dytë në goditjen e bujshme të Liverpool të 7-0 ndaj Pallatit në Selhurst Park, me menaxherin Jurgen Klopp duke thënë se sulmuesi po pushonte. Klopp shtoi se ai nuk kishte “asgjë për të thënë” në lidhje me intervistën e Salah. Në pjesën me botimin spanjoll AS, ndërkombëtarja egjiptiane tha se ai mendonte se do të dorëzohej në rolin e gomës së vdekur të Ligës së Kampionëve kundër Midtjylland pasi Jordan Henderson filloi në stol, dhe me zëvendës-kapitenët James Milner dhe Virgil Van Dijk të padisponueshëm për shkak të lëndimi. Por Klopp vendosi të shpërblejë të riun Trent Alexander-Arnold me rolin e përkohshëm të udhëheqjes, një pozicion që i diplomuari i akademisë pritet të thithë me kohë të plotë më vonë në karrierën e tij. Salah tha se nuk ishte i kënaqur me vendimin. “Sinqerisht, unë isha shumë i zhgënjyer”, tha ai për AS. “Unë prisja të isha kapiten. Por është vendim i menaxherit, prandaj e pranoj ”. Koha e vërejtjeve dhe fakti që ato mund të interpretohen si mosrespektuese të Alexander-Arnold, është e sigurt se do të shkaktojë shqetësim në Anfield. Ai gjithashtu nxiti spekulime se lënia e Salah nga ekipi kundër Palace ishte një formë e ndëshkimit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu