Clutch Poole udhëheq Santa Cruz Warriors në fitoren e tretë radhazi fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Si Luftëtarët ra në sekondat e fundit Të shtunën në mbrëmje për në Charlotte Hornets, Jordan PooleGjeni i tufës u dha Santa Cruz Warriors a 109-104 fitore jashtë orarit mbi Salt Lake Stars në flluskën Orlando të Lidhjes G.

Poole gozhdoi një paraqitje me vetëm 5.1 sekonda të mbetura në rregullim për ta barazuar atë në 96 pikë secila. Warriors më pas i kaloi Stars 13-8 në kohën shtesë për të mbajtur fitoren.

19 pikët e tij e çuan Santa Cruz në fitoren e tretë radhazi.

Poole humbi katër nga përpjekjet e tij për 3 pikë dhe goditi vetëm 5 për 13 nga fusha, por gozhdoi goditjen që kishte më shumë rëndësi. Ai gjithashtu shtoi pesë asistime dhe tre kërcime dhe bëri të shtatë gjuajtjet e tij të lira.

Alen Smailagic shënoi vetëm gjashtë pikë, ndërsa shoku i madh Axel Toupane ra me 17. Jeremy Lin dhe Nico Mannion humbën fitoren ndaj lëndimeve.

LIDHUR: Draymond ‘kaloi kufirin’, kushton Warriors në humbjen ndaj Hornets

Poole po shfrytëzon plotësisht kohën e tij në Ligën G tani. Mbi shtatë ndeshje, ai ka mesatarisht 24.4 pikë, 4.6 kërcime dhe 3.9 asistime për ndeshje. Ai gjithashtu po qëllon 44.5 përqind nga fusha, 35 përqind nga distanca prej 3 pikësh dhe 96.6 përqind në gjuajtjet e lira.

Warriors duhet të jenë të lumtur me atë që kanë parë nga koha e Poole me Santa Cruz pasi ata ende shpresojnë shumë për zgjedhjen e ish raundit të parë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu