Julius Randle përballet me refs

Julius Randle përballet me refs

NBA njoftoi se Nike‘F Julius Randle u gjobit me 15,000 dollarë për gjuhë të papërshtatshme drejtuar zyrtarëve dhe kritikuar publikisht ata.

Të dy incidentet erdhën pas humbjes së së hënës 101-100 ndaj Filadelfia 76ers, pasi Randle u thirr për një faull të vonë që tha se ishte ‘qesharake’.

Knicks kryesuan 100-99 me gjashtë sekonda për të luajtur kur Shake Milton humbi një paraqitje. Nerlens Noel dukej sikur tërhiqte topin, por Randle u thirr për një faull të topit të lirë Tobias Harris.

Randle gjithashtu u mërzit dukshëm me një thirrje udhëtimi kundër tij pas një lidhje me Nets ‘G Kyrie Irving me 15 Mars.

Kryetrajner Tom Thibodeau u sigurua që të kafshonte gjuhën e tij në detyrë pas humbjes së të hënës, por Randle ishte hapur kritik, pra gjobë.

“Ata duhet të bëjnë një punë më të mirë. Janë shumë lojëra si kjo,” tha Randle të hënën.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu