Steph kanalet ‘The Last Dance’ MJ pasi ranë 62 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Steph Curryështë karrierën e lartë 62 pikëLuftëtarët‘fitojë mbi të Portland Trail Blazers ishin shtatë pikë larg më të mirës personale të Michael Jordan.

Pas një nate karriere në të cilën fanella e tij mbante logon e Jordanisë “Jumpman”, Curry, me të drejtë, e kanalizoi Ajrësinë e Tij në disponueshmërinë e tij të mediave pas ndeshjes. Jo Jordan në përplasjen e tij me gju dhe tundjen e shpatullave, ki kujdes, por legjenda në doktrinat e tij më të imëta dhe hagiografike në “Vallëzimi i Fundit”, duke treguar të gjitha problemet – reale, të perceptuara dhe të gjitha më lart – që e ushqeu atë në madhështi.

E vetmja gjë që mungonte ishte marka e tij e tequila dhe puro.

“Cue meme Jordan, apo jo?” Kerri pëshpëriti. “Të gjitha këto i marr personalisht. [It was] thjesht një mundësi për të pohuar vullnetin tim mbi lojë herët dhe të përpiqem të krijoj pak energji “.

LIDHUR: Steph u jep kritikëve 62 përgjigje në fitoren e Warriors kundër Blazers

Probablyshtë ndoshta një shtrirje për të thënë Curry bërë Channing Frye George Karl tij, ose Damian Lillard – pas disa vëzhgime mjaft të zbutura – Isiah Thomas i tij. Ose, të paktën është derisa Curry të ndjekë hapat e Jordanit dhe të nxjerrë dokumentarin e tij.

Pavarësisht nëse Curry e dëgjoi apo jo vërtet bisedën mes fillimit të ngadaltë të tij dhe të Luftëtarëve përmes pesë ndeshjeve të një sezoni NBA, por normal, ai e heshti atë një nga shfaqjet më të mira të karrierës së tij. Curry u tha transmetuesve TV Warriors Bob Fitzgerald dhe Kelenna Azubuike se loja kundër një roje të kalibrit të Lillard e ndihmoi atë të ngrinte lojën e tij të Dielën.

“Alwaysshtë gjithmonë djemtë më të mirë në kampionat, veçanërisht në pozitën e rojes, [who] nxirrni më të mirën nga ju, “tha Curry.” Dhe nëse jeni rreth kësaj ligë mjaft kohë, ju do të shikoni çdo skenar dhe situatë. Kemi shumë për të luftuar dhe një sfidë të madhe para nesh. [The Blazers] janë ekipi i themeluar tani, [so] një djalë si [Lillard], siç thashë, thjesht sjell më të mirën nga ju.

“Dhe unë e dua konkursin”.

Curry dhe Jordan kanë atë të përbashkët.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu