Terry Rozier, Bucks shkatërroi një dukje premtuese të hënën në mbrëmje duke pushuar të gjithë, Joe Ingles doli nga askund për një lojë të madhe, Paskal Siakam dhe Serge Ibaka iku, Norman Powell u lëndua pas vetëm dy minutash, dhe Donovan Mitchell dhe Bojan Bogdanoviç u zhduk të hënën. & nbsp; “data-reagid =” 19 “> Skifterët dhe brirët u vendosën në një shfaqje dy-orëshe që paraqiste një karrierë të lartë 40 pikë nga Terry Rozier, Bucks shkatërroi një dukje premtuese të hënën në mbrëmje duke pushuar të gjithë, Joe Ingles doli nga askund për një lojë të madhe, Paskal Siakam dhe Serge Ibaka iku, Norman Powell u lëndua pas vetëm dy minutash, dhe Donovan Mitchell dhe Bojan Bogdanoviç u zhduk të hënën.

Trae Young u çmend me 31 pikë, 16 asistime dhe gjashtë 3-pike në 11-të-25-shtënat dhe John Collins goditi 12 nga 13 goditjet (dhe 4-nga-8 gjuajtje të lira) për 28 pikë, 11 kërcime dhe dy blloqe, ndërsa De’Andre Hunter dyfishoi, Cam kuqezi kishte 22 pikë, shtatë borde, dy asistime, një vjedhje dhe tre 3-pike nga pankina, Dewayne Dedmon kishte 14 pikë, nëntë tabela dhe tre blloqe, dhe Kevin Huerter shënoi 10 në fitore. Gjërat u interesuan në fund të rregullimit dhe periudhave të OT. Charlotte-së Terry Rozier goditi një 3 shënues të madh për të barazuar rezultatin në 138, por Young humbi një gjuajtje të lirë vonë, që do të fitonte ndeshjen në rregullore. Pastaj një përmbledhje u rishikua në fund të orës së parë të orarit të parë që fillimisht rezultoi në një faull nga Atlanta Treveon Graham me gjuajtje falas për Rozier të përfshirë. Por në vend të kësaj, thirrja u ndryshua pas një shqyrtimi tjetër dhe Rozier u thirr për një faull sulmues me 0.8 sekonda të majtë. Për fat të mirë për Hornets, Young atëherë humbi një lundrues që do ta fitonte atë. Më vonë, Hunter goditi tre gjuajtje të lira drejtpërdrejtë me 13.3 sekonda të majta në orën e dytë të orës që përfundoi duke vulosur fitoren për Skifterët. Young, Collins, Hunter, Dedmon dhe Reddish vlejnë të zotërojnë në të gjitha ligat tani, ndërsa Huerter ia vlen ta kesh, megjithë rezultatin e tij të ulët në Mars. & nbsp; “data-reagid =” 21 “>Trae Young u çmend me 31 pikë, 16 asistime dhe gjashtë 3-pike në 11-të-25-shtënat dhe John Collins goditi 12 nga 13 goditjet (dhe 4-nga-8 gjuajtje të lira) për 28 pikë, 11 kërcime dhe dy blloqe, ndërsa De’Andre Hunter dyfishoi, Cam kuqezi kishte 22 pikë, shtatë borde, dy asistime, një vjedhje dhe tre 3-pike nga pankina, Dewayne Dedmon kishte 14 pikë, nëntë tabela dhe tre blloqe, dhe Kevin Huerter shënoi 10 në fitore. Gjërat u interesuan në fund të rregullimit dhe periudhave të OT. Charlotte-së Terry Rozier goditi një 3 shënues të madh për të barazuar rezultatin në 138, por Young humbi një gjuajtje të lirë vonë, që do të fitonte ndeshjen në rregullore. Pastaj një përmbledhje u rishikua në fund të orës së parë të orarit të parë që fillimisht rezultoi në një faull nga Atlanta Treveon Graham me gjuajtje falas për Rozier të përfshirë. Por në vend të kësaj, thirrja u ndryshua pas një shqyrtimi tjetër dhe Rozier u thirr për një faull sulmues me 0.8 sekonda të majtë. Për fat të mirë për Hornets, Young atëherë humbi një lundrues që do ta fitonte atë. Më vonë, Hunter goditi tre gjuajtje të lira drejtpërdrejtë me 13.3 sekonda të majta në orën e dytë të orarit të dytë që përfundoi duke vulosur fitoren për Skifterët. Young, Collins, Hunter, Dedmon dhe Reddish vlejnë të zotërojnë në të gjitha ligat tani, ndërsa Huerter ia vlen ta kesh, megjithë rezultatin e tij të ulët në Mars.

Caleb Martin u largua për një karrierë të lartë 23 pikë, pesë 3-pike, katër asistime, tre vjedhje dhe dy blloqe, por gjithashtu fau të dy Young dhe Hunter me lojën në linjë vonë, duke i lejuar ata të dy të gjuajnë gjuajtje të lira për një shans për të fitojeni atë (gjeti Hunter). Cody Martin, që është vëllai i Martinit që dëshironi të zotëroni këtu, pati 11 pikë, katër borde, pesë asistime dhe një 3-shënues në 35 minuta, ndërsa Jalen McDaniels shënoi edhe 11 dhe Bismack Biyombo kishte 10 pikë, gjashtë borde dhe dy blloqe nga pankina. motorino Cody Zeller pati 10 pikë dhe shtatë kërcime, ndërsa startuesit P. J. Washington dhe Urat e miljeve të dy morën një mbrapa të madhe për vëllezërit Martin sonte dhe nuk bënë asgjë. PJW ka luajtur mirë, por Bridges ka qenë një katastrofë në Mars. Unë po mendoj se Uashingtoni sapo u hutua sonte dhe bast që ai të kthehet përsëri. Ja si do ta rendisja Hornets-in e fantazisë. & Nbsp; “data-reagid =” 22 “> Për Hornets, Rozier qëlloi që ndizet (15-nga-26 me tetë 3-tregues) dhe shënoi një karrierë të lartë 40 pikë me katër kërcime, tre asistime dhe një vjedhje në humbjen e ashpër. Unë nuk kam mbajtur rezultate në shtëpi, por sigurisht që ndjehet sikur Hawks kanë hequr dorë nga një ton sezon- dhe karriera-ngritje këtë vit. DeVonte ‘ Graham erdhi me 27 pikë, 10 asistime, katër vjedhje dhe katër 3-shënues, dhe të katër lojtarët e stolit shënuan në shifra dyshe.Në një shënim anësor, Graham dëmtoi nyjen e këmbës së majtë mbrëmë, por u kthye në çerekun e katërt për të luajtur përmes Thjesht mbani një vëmendje për lajmet në rast se vazhdon. Nga pankina, Caleb Martin u largua për një karrierë të lartë 23 pikë, pesë 3-pike, katër asistime, tre vjedhje dhe dy blloqe, por gjithashtu fau të dy Young dhe Hunter me lojën në vijë vonë, duke i lejuar ata të dy të gjuajnë gjuajtje të lira për një shans për të fitojeni atë (gjeti Hunter). Cody Martin, që është vëllai i Martinit që dëshironi të zotëroni këtu, pati 11 pikë, katër borde, pesë asistime dhe një 3-shënues në 35 minuta, ndërsa Jalen McDaniels shënoi edhe 11 dhe Bismack Biyombo kishte 10 pikë, gjashtë borde dhe dy blloqe nga pankina. motorino Cody Zeller pati 10 pikë dhe shtatë kërcime, ndërsa startuesit P. J. Washington dhe Urat e miljeve të dy morën një mbrapa të madhe për vëllezërit Martin sonte dhe nuk bënë asgjë. PJW ka luajtur mirë, por Bridges ka qenë një katastrofë në Mars. Unë po mendoj se Uashingtoni sapo u hutua sonte dhe bast që ai të kthehet përsëri. Ja si do ta rendisja Hornets-in e fantazisë.

Terry Rozier“data-reagid =” 23 “>Terry Rozier

Devonte ‘Graham

P. J. Washington“data-reagid =” 25 “>P. J. Washington

Cody Martin“data-reagid =” 26 “>Cody Martin

Urat e miljeve“data-reagid =” 27 “>Urat e miljeve

Caleb Martin“data-reagid =” 28 “>Caleb Martin

Cody Zeller“data-reagid =” 29 “>Cody Zeller

Bismack Biyombo“data-reagid =” 30 “>Bismack Biyombo

Dwayne Bacon (i cili u tërhoq nga sonte nga G-League) “data-reagid =” 31 “>Dwayne Bacon (i cili u tërhoq nga G-League sonte)

Hornets janë ende zyrtarisht në garën e play-offit, por ulen plot 7.0 ndeshje pas Nr.8 Magjike, me Magjistarët që ulen 1.5 ndeshje para Hornets në të nëntën. Sezoni i tyre në thelb ka mbaruar, duke penguar një mrekulli.

Giannis Antetokounmpo (gju) dhe Eric Bledsoe (gju) u përjashtuan të dy (kuptohet), i cili u publikua mirë në Rotoworld dhe kudo tjetër në mjaft kohë përpara lojërave të së hënës. Sidoqoftë, ajo që nuk u bë e njohur, deri sa të ishin bllokuar formacionet dhe para se të fillonte ndeshja, ishte që Bucks gjithashtu do të benching / pushuar Khris Middleton, Brook Lopez, Marvin Williams dhe Donte DiVincenzo, i cili gjithë bota e lirë supozoi se po fillonte në vend të Bledsoe, ndërsa Middleton duhej të çmendej me Giannis jashtë. Asnjë prej tyre nuk ishte në raportin e dëmtimit. Ata ishin të gjithë të shëndetshëm. Dhe të gjithë ata u prehën thjesht nga Bucks, që është kundër rregullave. Dhe po, skuadra me siguri do të gjobitet, por nëse po e lexoni këtë kolonë ka një shans të shkëlqyeshëm që të paktën një Buck në ndonjë formë ose modë të prishë një natë të hënë të përkryer të mirë për ju, e cila thjesht ka ndodhur që përkon me fillimin e play-off fantazi për shumë prej nesh. Për të mos përmendur paratë që kemi humbur në DFS dhe legalizuam lojërat e fatit, ndërkohë që duhet të mendoni edhe për ata shpirtra të varfër që paguanin para të mëdha në Denver për të marrë fëmijët e tyre për të parë Bucks-in e tyre të preferuar mbrëmë. Unë nuk e di se ka një përgjigje për rregullimin e problemit të menaxhimit të ngarkesës që po i bën të lodhur fantazitë vërtet të vështira pas pushimit të All-Star, por nuk do të bëja asnjëherë shpejt për Bucks. Dhe ka edhe më shumë. & Nbsp; “data-reagid =” 33 “>Nugget 109, Bucks 95 – Do të përpiqem ta mbaj së bashku këtu, por nuk kam premtime. The Nuggets mori një freebie të hënën pas Giannis Antetokounmpo (gju) dhe Eric Bledsoe (gju) u përjashtuan të dy (kuptohet), i cili u publikua mirë në Rotoworld dhe kudo tjetër në mjaft kohë përpara lojërave të së hënës. Sidoqoftë, ajo që nuk u bë e njohur, deri sa të ishin bllokuar formacionet dhe para se të fillonte ndeshja, ishte që Bucks gjithashtu do të benching / pushuar Khris Middleton, Brook Lopez, Marvin Williams dhe Donte DiVincenzo, i cili gjithë bota e lirë supozoi se po fillonte në vend të Bledsoe, ndërsa Middleton duhej të çmendej me Giannis jashtë. Asnjë prej tyre nuk ishte në raportin e dëmtimit. Ata ishin të gjithë të shëndetshëm. Dhe të gjithë ata u prehën thjesht nga Bucks, që është kundër rregullave. Dhe po, skuadra me siguri do të gjobitet, por nëse po e lexoni këtë kolonë ka një shans të shkëlqyeshëm që të paktën një Buck në ndonjë formë ose modë të prishë një natë të hënë të përkryer të mirë për ju, e cila thjesht ka ndodhur që përkon me fillimin e play-off fantazi për shumë prej nesh. Për të mos përmendur paratë që kemi humbur në DFS dhe legalizuam lojërat e fatit, ndërkohë që duhet të mendoni edhe për ata shpirtra të varfër që paguanin para të mëdha në Denver për të marrë fëmijët e tyre për të parë Bucks-in e tyre të preferuar mbrëmë. Nuk e di se ka një përgjigje për rregullimin e problemit të menaxhimit të ngarkesës që është duke u bërë vërtet fantastike lodra fantastike pas ndërprerjes All-Star, por nuk do të filloj së shpejti për Bucks. Dhe ka më shumë

Kyle Korver udhëhoqi rrugën për Bucks me 23 pikë, Sterling Brown shënoi 16 pikë, Robin Lopez shënoi 11 dhe D.J. wilson shënoi 10 pikë, duke llogaritur të vetmet Bucks në dysh shifra mbrëmë. Shpresoj që ligë ta hedh librin te Bucks dhe do ta lë vetëm atë. Po, kjo është hera e parë që kam shkruar ndonjëherë ekipin humbës së pari në një përmbledhje të Dozës ditore, të paktën që mund ta mbaj mend. Shpresoj se gërvishtjet e shëndetshme do të jenë në gjykatë duke shkuar përpara, por unë nuk do të marr frymën time. Unë jam gjithashtu i vetëdijshëm që ka shumë çështje të rëndësishme dhe shqetësuese që po ndodhin në botë tani dhe një djalë që nuk luan në një lojë NBA dhe vrasja e një ekipi fantazie është patate e vogël në skemën e madhe të gjërave, por është jashtëzakonisht e bezdisshme , megjithatë. & nbsp; “data-reagid =” 38 “> Bucks, të cilët kanë humbur tre ndeshje të drejtpërdrejta dhe katër nga pesë e fundit, ende mbajnë një epërsi të shkëlqyeshme 6.5-lojë në Raptors në Lindje, por kanë parë epërsinë e tyre Lakers për rekordin më të mirë të ligës në vetëm 2,5 ndeshje. Dhe, siç e dini, pronari i rekordit më të mirë të ligës merr avantazhin e gjykatës në shtëpi gjatë play off-it. Shumë prej nesh nuk janë të bindur që Bucks madje mund të marrin jashtë Lindjes përsëri këtë sezon dhe të mos kesh shtëpinë e shtëpisë nëse do të ndesheshin me Lakers në Finale do të ishte një kamë në shpresat e tyre të kampionatit, veçanërisht nëse gjuri i Giannis do të jetë i bezdisshëm pjesën tjetër të rrugës. Kyle Korver udhëhoqi rrugën për Bucks me 23 pikë, Sterling Brown shënoi 16 pikë, Robin Lopez shënoi 11 dhe D.J. wilson shënoi 10 pikë, duke llogaritur të vetmet Bucks në dysh shifra mbrëmë. Shpresoj që ligë ta hedh librin te Bucks dhe do ta lë vetëm atë. Po, kjo është hera e parë që kam shkruar ndonjëherë ekipin humbës së pari në një përmbledhje të Dozës ditore, të paktën që mund ta mbaj mend. Shpresoj se gërvishtjet e shëndetshme do të jenë në gjykatë duke shkuar përpara, por unë nuk do të marr frymën time. Unë jam gjithashtu i vetëdijshëm që ka shumë çështje të rëndësishme dhe shqetësuese që po ndodhin në botë tani dhe një djalë që nuk luan në një lojë NBA dhe vrasja e një ekipi fantazie është patate e vogël në skemën e madhe të gjërave, por është jashtëzakonisht e bezdisshme , megjithëkëtë.

Paul Millsap, Jamal Murray, Grant Jerami, Gary Harris dhe Do Barton, derisa Nikolla Jokiq ishte i qetë me 10 pikët e tij, shtatë borde dhe asnjë bllok. Jokic ka shënuar vetëm 18 pikë në gjuajtjet 8-të-24 gjatë dy tij të fundit, por Nugget do t’i duhet atij që të rikthehet shpejt në rrugën e duhur. Në rregull, ngurroj dhe unë tani do të rri në heshtje për pjesën tjetër të natës. Oh, dhe Murray kishte një dunk përbindësh të hequr dorë pasi ai u thirr për një faul ofendimi fantazmë që dërgoi turmën në një tërbim dhe gjuajti Nugget lart, duke i ndihmuar ata të tërhiqeshin kundër formacionit të G-League të Bucks. “Data-reagid = “39”> Nugget morën lojëra të mëdha nga Paul Millsap, Jamal Murray, Grant Jerami, Gary Harris dhe Do Barton, derisa Nikolla Jokiq ishte i qetë me 10 pikët e tij, shtatë borde dhe asnjë bllok. Jokic ka shënuar vetëm 18 pikë në gjuajtjet 8-të-24 gjatë dy tij të fundit, por Nugget do t’i duhet atij që të rikthehet shpejt në rrugën e duhur. Në rregull, ngurroj dhe unë tani do të rri në heshtje për pjesën tjetër të natës. Oh, dhe Murray kishte një dunk përbindësh që pushoi pasi ai u thirr për një faull sulmues fantazmë që dërgoi turmën në një tërbim dhe gjuajti Nugget lart, duke i ndihmuar ata të tërhiqeshin kundër formacionit G-League të Bucks.

Paskal Siakam dhe Serge Ibaka të dy kishin dyshe dyshe me 27 pikë dhe Kyle Lowry shtoi 21 pikë, pesë kërcime, shtatë asistime, tre vjedhje dhe katër 3 shënime në fitore. OG Anunoby (e nxjerrë) ishte përsëri e qetë dhe me të vërtetë është ftohur (e cila ishte e parashikueshme) dhe e kuqe Norman Powell ishte një fatkeqësi tjetër fantastike, duke lënë pas vetëm dy minutash me një dëmtim të këmbës, pas një përplasjeje me Anunoby që e detyroi të dilte nga loja dhe në dhomën e dollapit për pjesën e mbetur të natës. Patrick McCaw luajti 43 minuta në mungesë të tij, por shënoi vetëm dy pikë në gjuajtjen 1-nga-5. Mbani në mend Fred VanVleet është jashtë me dëmtimin e shpatullave dhe ai mund të mos luajë këtë javë. McCaw mund të ishte në linjë për shumë minuta më shumë këtë javë, por siç e pamë të hënën, jashtë gjashtë kërcimeve të tij, tre vjedhje dhe mbrojtje të fortë në jetën reale, ai ishte një fatkeqësi fantazike. Lëndimi i Powell nuk mund të kishte ardhur në një kohë më të keqe për pronarët e tij dhe Rrëmbyesit thjesht dëshirojnë që ai të jetë i shëndetshëm për play-off në këtë pikë. & Nbsp; “data-reagid =” 40 “>Rrëmbyesit 101, Jazz 92Paskal Siakam dhe Serge Ibaka të dy kishin dyshe dyshe me 27 pikë dhe Kyle Lowry shtoi 21 pikë, pesë kërcime, shtatë asistime, tre vjedhje dhe katër 3 shënime në fitore. OG Anunoby (e nxjerrë) ishte përsëri e qetë dhe me të vërtetë është ftohur (e cila ishte e parashikueshme) dhe e kuqe Norman Powell ishte një fatkeqësi tjetër fantastike, duke lënë pas vetëm dy minutash me një dëmtim të këmbës, pas një përplasjeje me Anunoby që e detyroi të dilte nga loja dhe në dhomën e dollapit për pjesën e mbetur të natës. Patrick McCaw luajti 43 minuta në mungesë të tij, por shënoi vetëm dy pikë në gjuajtjen 1-nga-5. Mbani në mend Fred VanVleet është jashtë me dëmtimin e shpatullave dhe ai mund të mos luajë këtë javë. McCaw mund të ishte në linjë për shumë minuta më shumë këtë javë, por siç e pamë të hënën, jashtë gjashtë kërcimeve të tij, tre vjedhje dhe mbrojtje të fortë në jetën reale, ai ishte një fatkeqësi fantazike. Lëndimi i Powell nuk mund të kishte ardhur në një moment më të keq për pronarët e tij dhe Rrëmbyesit thjesht duan që ai të jetë i shëndetshëm për play-off në këtë pikë.

Joe Ingles, të cilin kundërshtari im në Rotoworld Live e kapi në minutën e fundit të hënën, drejtoi Jazz-in me 20 pikë në gjuajtjet 8-të-12 me pesë kërcime, gjashtë asistime, dy vjedhje dhe katër 3-shënues në ndeshjen e tij më të mirë jashtë pankinës këtë sezon – sigurisht që ai bëri! Royce O’Neale shënoi 15 me një linjë statistikore argëtuese, Mike Conley kishte 13 pikë, gjashtë borde, shtatë asistime, një vjedhje dhe tre 3-tregues, dhe Donovan Mitchell ishte e qetë me 11 pikë, tre borde, tre asistime, tre vjedhje dhe tre 3-pike në gjuajtjet 4 nga 16. Rudy Gobert u nxor për nofullën me Anunoby dhe u la pas 32 minutave, por unë nuk mendoj se një pezullim është në kartat për secilin lojtar. Bojan Bogdanoviç iu bashkua Mitchell-it në aktin e zhdukjes dhe pati vetëm pesë pikë dhe një linjë statike boshe në 24 minutat e tij, duke përmbyllur një nga të hënat më të huaja dhe më zhgënjyese që mund të mbaj mend në kunjat e NBA-së. & nbsp; “data-reagid =” 41 “>Joe Ingles, të cilin kundërshtari im në Rotoworld Live e kapi në minutën e fundit të hënën, drejtoi Jazz-in me 20 pikë në gjuajtjet 8-të-12 me pesë kërcime, gjashtë asistime, dy vjedhje dhe katër 3-shënues në ndeshjen e tij më të mirë jashtë pankinës këtë sezon – sigurisht që ai bëri! Royce O’Neale shënoi 15 me një linjë statistikore argëtuese, Mike Conley kishte 13 pikë, gjashtë borde, shtatë asistime, një vjedhje dhe tre 3-tregues, dhe Donovan Mitchell ishte e qetë me 11 pikë, tre borde, tre asistime, tre vjedhje dhe tre 3-pike në gjuajtjet 4 nga 16. Rudy Gobert u nxor për nofullën me Anunoby dhe u la pas 32 minutave, por unë nuk mendoj se një pezullim është në kartat për secilin lojtar. Bojan Bogdanoviç iu bashkua Mitchell-it në aktin e zhdukjes dhe pati vetëm pesë pikë dhe një linjë statike boshe në 24 minutat e tij, duke përmbyllur një nga të hënat më të panjohura dhe më zhgënjyese që mund të mbaj mend në lidhje me NBA.

Unë jam duke shkuar për të bërë përpjekje për të shkruar Buy Low, Sell High tani, edhe pse unë nuk kam asnjë ide se si do të kthehet duke pasur parasysh që ne jemi zyrtarisht në sezonin pa kuptim të NBA-së, pavarësisht faktit se skuadrat kanë ende rreth 17 ndeshje. orar. Do të jetë një muaj i gjatë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu