Bëni një fillim historikisht të keq nga 3 për Luftëtarët fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Shumë u bë me numrin e taksës luksoze që Luftëtarët do të paguajnë si rezultat i blerjes Kelly Oubre Jr këtë sezon dhe thithjen e pagës së tij me Përjashtimin e Tregtarit të Lojtarit.

Oubre është jashtë në një historikisht fillon qëllimi i keq në dy ndeshjet e tij të para me Warriors, duke u bërë lojtari i parë i NBA që filloi një sezon 0-për-11 ose më keq nga tre mbi dy ndeshje, për ESPN Stats dhe Info.

Ai shkoi 0-5 nga qendra e qytetit në humbjen e Warriors 138-99 ndaj Milwaukee Bucks në Ditën e Krishtlindjes, pasi humbi të gjashtë përpjekjet e tij në humbjen e natës së hapjes ndaj Brooklyn Nets.

Warriors janë 20-78 nga distanca prej 3 pikësh deri më tani këtë sezon, kështu që problemi nuk është vetëm i Oubre. Steph Curry, një nga gjuajtësit më të mirë të NBA-së të të gjitha kohërave, është vetëm 4-20.

LIDHUR: Steph nuk gërmon fjalët për fillimin e vështirë të Warriors në ’20 -21

Rookie James Wiseman është vendi i vetëm i ndritshëm nga qendra e qytetit, duke bërë katër nga pesë përpjekjet e tij.

Oubre realizoi 35.2 përqind në mbi pesë përpjekje një ndeshje sezonin e kaluar nga tre, kështu që nuk është e vështirë të imagjinohet se kjo është diçka që 25-vjeçari mund të rregullojë.

Ka disa arsye për shqetësim, por Oubre dhe Warriors kanë shansin e tyre të rradhës për t’i kthyer gjërat të Dielën në Çikago kundër Bulls.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu