Oubre të bën përshtypje Luftëtarët, Kerr me konkurrencë, përpjekja fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Shokët e Kelly Oubre Jr.’s Warriors ishin më të ngazëllyer sesa ai kur ai më në fund bëri 3-treguesin e tij të parë të sezonit në fitoren e së martës mbrëma ndaj Detroit Pistons.

Nëse Oubre ka fituar lojtarët e Golden State në të njëjtën mënyrë si ai ka fituar stafin e tij stërvitor, ju lehtë mund të kuptoni ngazëllimin e shokëve të tij të skuadrës.

“Ai është me të vërtetë konkurrues. Unë e dua energjinë e tij dhe përpjekjen e tij, intensitetin e tij mbrojtës,” u tha trajneri Steve Kerr gazetarëve të enjten në një video konferencë. “… Dhe ai thjesht kujdeset. Ai me të vërtetë dëshiron të bëjë mirë dhe dëshiron të fitojë.”

Shkarkoni dhe pajtohuni në Podcast Talk Dubs

Ndeshja e katërt e sezonit të rregullt të Oubre me Warriors ishte më e mira, dhe nuk është veçanërisht afër. 25-vjeçari shënoi 14 pikë, kapi pesë kërcime dhe përpiloi dy blloqe dhe dy vjedhje.

Warriors u shënua me 43 pikë me Oubre në fushë kundër Brooklyn Nets dhe Milwaukee Bucks në dy ndeshjet e para të sezonit, por Oubre ishte plus-17 në pak më pak se një orë kohë totale loje kundër Chicago Bulls dhe Pistons për të mbyll udhëtimin rrugor. Oubre gjithashtu bëri 60 përqind të gjuajtjeve të tij – përfshirë pesë nga gjashtë nga brenda vijës 3 pikësh – të martën në Çikago.

A është ky fillimi i një kthimi domethënës, apo një qëndrimi i shkurtër nga rënia e tij? Bastet e Kerr në Oubre për ta mbajtur atë të premten kundër Portland Trail Blazers.

“Unë mendoj – nëse ka diçka – kjo mund të jetë arsyeja pse ai ka shtypur me gjuajtjen e tij,” vazhdoi Kerr. “Ai dëshiron të bëjë secilin prej tyre, por unë thjesht dua ta stërvit atë dhe më pëlqen ta shikoj të garojë.”

LIDHUR: Kthimi i Draymond u jep Warriors vështrim të vërtetë se çfarë mund të jenë

Ndjekja e Warriors për një vend në playoff varet nga Oubre që është një interpretues i qëndrueshëm.

Kerr nuk do të vërë në pikëpyetje përpjekjet e krahut shumë shpejt dhe ai – së bashku me shokët e ekipit të Oubre – besojnë se performanca e dobët e së martës është një shenjë e gjërave që do të vijnë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu