Koha teege? Walker, Pritchard, I zgjuar të gjitha për Celtics-Kings fillimisht u shfaqën në NBC Sports Boston

Për të thënë Boston Celtics do të jetë i hollë në rojet e së mërkurës mbrëma mund të jetë një nënvlerësim.

Rojet e pikave Kemba Walker, Payton Pritchard dhe Marcus Smart të gjitha janë përjashtuar për ndeshjen e Celtics kundër Kings në Sacramento, ekipi njoftoi të Mërkurën.

Walker u regjistrua 30 minuta në Celtics ‘ fitojë mbi të Golden State Warriors të martën në mbrëmje, kështu që nuk është për t’u habitur që ai po qëndron natën e dytë të një mbrojtjeje mbrapa ndërsa punon përsëri nga një dëmtim në gju.

Forsberg: Pse Barnes do të ishte një objektiv ideal TPE për Celtics

Kishte një farë optimizmi Pritchard mund të kthehet të mërkurën nga një MCL i ndrydhur që e bëri atë të humbasë pesë ndeshjet e fundit të Boston, por duket se ai nuk është ende gati ende.

Smart, ndërkohë, pritet të humbasë rreth dy javë pas shqyer një muskul në viçin e tij.

Kjo i lë Jeff Teague dhe Tremont Waters si rojet e vetme të vërtetë të Celtics për ndeshjen e së mërkurës, me Javonte Green dhe Carsen Edwards në tabelën e thellësisë si roje gjuajtjesh. Teague ka luftuar për Boston deri më tani, mesatarisht vetëm gjashtë pikë për ndeshje në 33 për qind gjuajtje, por ai do të ketë një mundësi për të provuar vlerën e tij në Sacramento.

Informacioni për Celtics-Kings është në orën 10 pasdite, me mbulimin e ndeshjes para-lojë që fillon në orën 9 pasdite në NBC Sports Boston me “Celtics Pregame Live”.

Botuar fillimisht

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu