Omari Sankofa II, Shtyp i Lirë i Detroit.
Omari Sankofa II, Shtyp i Lirë i Detroit.

Jemi 18 ndeshje në Detroit PistonsSezoni ‘2020-21’, dhe megjithëse rekordi i tyre 4-14 është ndër NBA është më e keqja, ata kanë qenë argëtues me shenja shprese.

Pistons më në fund pranuan se kishin nevojë për një rindërtim dhe pas një sezoni të egër nën menaxherin e përgjithshëm të vitit të parë Troy Weaver, ata janë aty ku shumica prisnin të ishin: Konkurrues por i keq.

Jerami Grant është një favorit i hershëm për çmimin e lojtarit më të përmirësuar të kampionatit dhe duke luajtur në një nivel All-Star, Josh Jackson ka treguar se ia vlen të shikohet dhe të rinjtë dhe lojtarët e tjerë të rinj kanë pasur momente të shquara.

Sulmuesi i Detroit Pistons, Blake Griffin kontrollon topin kundër rojeve të Philadelphia 76ers Ben Simmons gjatë pjesës së parë të hënën, 25 janar 2021, në Little Caesars Arena.
Sulmuesi i Detroit Pistons, Blake Griffin kontrollon topin kundër rojeve të Philadelphia 76ers Ben Simmons gjatë pjesës së parë të hënën, 25 janar 2021, në Little Caesars Arena.

Ndërkohë, Blake Griffin nuk ka luajtur mirë, dhe Derrick Rose është goditur dhe humbas, dhe do të jetë notuan në thashethemet tregtare deri në afatin e 25 marsit.

Detroit Free Press është gazeta më e madhe në Michigan, dhe Omari Sankofa II është në vitin e tij të parë duke mbuluar Pistons për Shtypin e Lirë, pasi mbuloi Memphis Grizzlies për The Athletic. Ai është një i diplomuar në Shkollën e Mesme të Rilindjes dhe Michigan State.

Ne jemi të sigurt që keni shumë pyetje në lidhje me ekipin, kampionatin, draftin NBA – Cade Cunningham, dikush? – dhe me shume. Omari është këtu për t’iu përgjigjur atyre në një Reddit “Ask Me Everything” (AMA) në 11 e enjte duke perdorur Llogaria Reddit e Shtypit të Lirë ‘ (po na ndiqni? nese jo, ti duhet)

>> Ne do të postojmë një lidhje në AMA afërsisht në orën 10:30 në mënyrë që të filloni të bëni pyetje. Shpresojmë të mund të bashkoheni me ne!

[ Want more Pistons news? Download our free mobile app on iPhone & Android! ]

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Keni pyetje nga Detroit Pistons? Ne do t’i përgjigjemi atyre në Reddit AMA!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu