KD, Draymond diskutojnë histori në lidhje me ‘tekstet e parkingjeve’ 2016 fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Playoff-i i NBA-së 2016 shihet nga shumë si një pikë kthese e madhe në historinë e lojës.

Warriors, natyrisht, u kthyen nga një deficit tre-me-një në finalet e Konferencës Perëndimore kundër Kevin Durant dhe Oklahoma City Thunder, por më pas shpërtheu po atë epërsi te Cleveland Cavaliers në finalet e NBA. Atë sezon, Durant la Thunder dhe u bashkua me Luftëtarët, me, siç shkon historia, Draymond Green“Tekstet e parkingjeve” pas humbjes së Lojërave 7 të Luftëtarëve ndaj Cavs duke shërbyer si katalizator.

Sidoqoftë, historia nuk është aq dramatike sa besohej fillimisht. Durant dhe Green diskutuan për tekstet famëkeqe në episodin e fundit të “Podcast ETCS Kevin Durant” podcast

Durant: “Kam dëgjuar disa histori. Nga fundi im, ne dërguam disa tekste vetëm,” Yo, unë e pashë atë? Ju e patë atë? Mirë, bast. Kjo është me të vërtetë ajo që ishte, vëlla. Nuk ishte ndonjë thirrje urgjente FaceTime Ishte pikërisht ajo që sapo thashë. ‘Po, e shihni se çfarë ndodhi?’ “Bet. Mirë, unë jam në rrugë.”

Jeshile: “Kjo ishte pikërisht ajo që ishte. Ishte gjithë kjo rrëfim për:” Ju e thirrët Kevin duke qarë nga parkingu “. Unë jam si, ‘Yo, kjo nuk mund të … si y’all shtuar një sens teatror për të bërë këtë film s – ta. Ju keni për të bërë s – t për TV, por ju keni për të shtuar pak. Kështu që njerëzit sapo filluan të hidhnin mbi vëllain, por unë nuk isha gati të dilja dhe ta luftoja atë. Sidoqoftë, do të mendoni se Kevin erdhi këtu në mendjen tuaj, thjesht rrotullohuni me atë nëse kjo është ajo që ju ndihmon të dilni. “

Durant: “Gjithashtu, me tifozët e OKC, ata menduan se unë dhe Dray ishim varur fjalë për fjalë me njëri-tjetrin duke u dridhur gjatë finales së konferencës. Kur dëgjova këtë gjë, unë isha si,” What the f – k? Who do you all mendoni se jam? A mendoni se Draymond do të rrinte me mua në finalet e konferencës? ‘ Eja, ndal demat – t “.

LIDHUR: KD, Draymond më në fund shpjegojnë memet virale

Durant, natyrisht, u bashkua me Warriors dhe fitoi tituj mbrapa mbrapa dhe çmime MVP të NBA Finale në 2017 dhe 2018. Ai e shpërtheu Akilin e tij në Finalet e NBA 2019 kundër Toronto Raptors përpara se të largohej nga Warriors për Brooklyn Nets atë verë.

Tani gjatë gjithë kthimit, Durant ka luajtur në nivelin e tij tipik në të gjithë botën ndërsa ndihmonte drejtojë superteamin e tij të ri në krye të Konferencës Lindore. Durant u kthye në gjykatë të Mërkurën pas një mungese dy-mujore me një dëmtim bezdisës.

Durant dhe Nets duken si një nga favoritët e titullit këtë vit, ndërsa Green dhe Warriors po luftojnë për të mbajtur pas tyre numrin 10 në Konferencën Perëndimore dhe për të marrë vendin e fundit në turneun play-in.

Sikur Durant dhe Thunder të kishin mbajtur për të nokautuar Warriors në playoff-in 2016 ose sikur Warriors të mos kishin çuar në epërsi 3-1, KD ka të ngjarë të mos e thërriste kurrë Bay-in në shtëpi. Dy playoff shemben dhe disa tekste kthyen NBA në kokën e saj dhe krijuan një gjigand të tillë që nuk mund ta shohim më kurrë.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk PodcastSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu