Kevin Durant ka qenë në tre ndeshje me një kofshë të mavijosur, por ai pritet të bëjë kthimin e tij në fushë të Dielën në një lojë në televizion kombëtar kundër Suns.

Durant ishte renditur si i mundshëm për këtë lojë, dhe Adrian Wojnarowski i ESPN konfirmoi kthimin e Durant.

Durant pësoi dëmtimin e tij të fundit kundër Miami javën e kaluar. Ai kishte shënuar Nets fillimisht tetë pikë, pastaj në një çerek të parë me makinë në shportë, ai mori një gju të pahijshëm në kofshë nga Heat’s Trevor Ariza. Durant mori gjuajtjet e tij të lira, shpejt doli nga loja dhe u njoftua se ai ishte bërë për lojë për shkak të një kontuzioni në kofshën e majtë.

Durant humbi tre ndeshjet e radhës. Ai ishte rikthyer te Nets vetëm 11 ditë më parë pasi kishte humbur 23 ndeshje me një problem me kërcellin. Durant humbi të gjithë sezonin e kaluar me një Akil të shqyer, gjë që ka bërë që Brooklyn të jetë i kujdesshëm për kthimin e tij nga dëmtimet.

Nets kanë rekordin më të mirë në Lindje, me një epërsi me një lojë mbi 76ers.

James Harden mbetet jashtë me një problem hamstring për Nets dhe, pas një pengese të fundit, nuk pritet të kthehet për javë të tëra. Brooklyn është favoriti i basteve për të dalë nga Lindja, por kjo do të ndodhë vetëm nëse ata janë të shëndetshëm për play-off.

Shikoni më shumë në rrjetet

Linja e shtrirjes së Nets u bë një linjë e fshehtë (VIDEO) Rrjetet kthehen në vendin e parë në Lindje pasi mundën Celtics me 109-104 Spencer Dinwiddie i Nets thotë se është “realiste” ai …

Kevin Durant do të kthehet në gjykatë të Dielën kundër Phoenix Suns fillimisht u shfaq në NBCSports.comSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu