KD, Draymond i hutuar nga drama e perceptuar e Luftëtarëve privatë fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

David West bëri disa komente befasuese pas kampionatit të Luftëtarëve në 2017-18, duke i thënë Marc Spears-it të ESPN “se nuk keni asnjë të dhënë” për atë vazhdoi në prapaskenë me ekipin. Trajneri Steve Kerr shtoi karburant në zjarr me komente misterioze rreth kampionatit të tij të tretë si trajner kryesor, duke e quajtur titullin drejtuar si “viti më i vështirë i karrierës time të shkurtër si trajner” (h / t Chris Chavez / Sports Illustrated)

Dy anëtarë të tjerë të asaj skuadre të kampionatit 2018 Warriors, Draymond Green dhe Kevin Durant, ishin në një podcast së bashku të enjten dhe foli per te qene i hutuar për atë që në mënyrë të fshehtë i referoheshin West dhe Kerr.

“Nëna ime madje më pyeti atëherë” gjithçka që po ndodhte “dhe unë isha tamam si” Ma, sinqerisht, nuk e di “,” i tha Green Durant në podcastin “ETCs me Kevin Durant”. “Ajo ishte si” Nuk e di që asgjë po ndodhte midis jush “dhe unë jam si” Sinqerisht, nuk e di se çfarë po ndodhte e gjithë ajo gjë që të gjithë nuk e dinë. “

“Kështu që i thashë të gjitha ato për të thënë, unë ende nuk i di të gjitha gjërat që po ndodhnin.”

Durant ishte duke qeshur dhe tha se ai dhe Draymond ishin në të njëjtën faqe në lidhje me tensionin e perceptuar.

“Faleminderit për konfirmimin, sepse unë u kam thënë njerëzve këtë, atyre u pëlqen ‘yo çfarë ka ndodhur,” “u përgjigj Durant. “Unë isha si” Unë me të vërtetë nuk e di se çfarë ndodhi “sepse ishte si një ditë terreni, ishte si e mahnitshme, askush nuk hyri në asgjë, të gjithë thjesht bënin gjërat e tyre çdo ditë derisa të mbaronim. Ishte si ajo që -k, çfarë ndodhi? “

Green dhe Durant nuk janë anëtarët e vetëm të atij grupi Warriors që u çuditën nga grindjet e brendshme të raportuara.

Ndihmës traineri i Luftëtarëve Ron Adams dhe qendra Kevon Looney thanë edhe të dy verën pas atij kampionati ata nuk ishin të sigurt se çfarë drama po referohej te

“Unë dua të them, ka gjithmonë një dramë këtu dhe atje, por unë nuk mendoj se ishte asgjë më shumë se ndonjë dhomë tjetër e zhveshjeve e NBA,” tha Looney në 95.7 The Game të Martën. “D-West gjithmonë i pëlqen të ngatërrohet me mediat (të qeshura).

“Ajo kurrë nuk largohet nga dhomat e zhveshjes – ne e mbajmë në atë mënyrë – kjo është arsyeja pse ekipi ynë është kaq i ngushtë.”

“Epo, së pari, unë jam paksa i mistifikuar nga ai koment,” tha Adams më parë në 95.7 The Game. “Në të vërtetë, kur e lexova, pyeta [assistant coach] Mike Brown, unë thashë, ‘Mike, a më ka marrë malli këtë vit?’ “

LIDHUR: Warriors do të lejojë tifozët në Chase Center duke filluar nga 23 Prill

Brown u bashkua me Howard Beck në podcastin “Full 48” dhe tha se West i tha Kerr se power forward po luante rreth.

“Nuk ka asnjë sekret të thellë dhe të errët”, tha ndihmësi trajner i Warriors. “Ne patëm uljet dhe ngritjet tona gjatë gjithë vitit, ashtu si çdo ekip tjetër. Ne ishim në gjendje t’i kalonim ato.

“Steve (Kerr) e pyeti Davidin ose bisedoi me Davidin për këtë, dhe Davidi ishte si,” Unë po bëja shaka (të qeshura). Unë thjesht doja ta trazoja pak tenxheren. ” Dhe ai sigurisht që e bëri. Nuk ka asgjë ”.

Sam Amick i Athletic raportoi në dhjetor të 2018 që Warriors u mor me një frikësimi i meningjitit në të gjithë ekipin gjatë atij sezoni ’17 -18 që burimet pranë situatës thonë se ishin “në rrënjë të komenteve famëkeqe të West”.

E gjithë kjo për të thënë, komentet e West nuk ishin tregues i ndonjë incidenti të madh midis lojtarëve ose trajnerëve gjatë atij sezoni kampionati.

Asgjë më shumë për të parë këtu.

Shkarkoni dhe pajtohuni në Dubs Talk Podcast

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu