Kevin Durant do të luajë në ndeshjen e tij të parë të vërtetë të martën në mbrëmje për herë të parë në afërsisht 18 muaj.

I ri Brooklyn Nets ylli do të ndeshet me ekipin e tij të dikurshëm kur ata të presin Warriors, gjithashtu, diçka që shumë do të prisnin do të sillte shumë emocione – veçanërisht duke pasur parasysh që momentet e tij të fundit në parket me Golden State rezultoi në një dëmtim brutal të Akilit.

Kjo, këmbënguli Durant të hënën, nuk do të jetë rasti.

“Të luash kundër shokëve të vjetër të skuadrës nuk më tërhoqi kurrë. Unë gjithmonë u ndjeva sikur isha në atë nivel pa marrë parasysh kush është në parket. Ndihem sikur secila ndeshje është e rëndësishme për mua,” tha Durant, përmes USA Today. “Do të jetë mirë të shoh disa nga shokët e mi të vjetër të ekipit dhe të jetë mirë të luaj kundër tyre dhe mirë të shoh disa nga njerëzit me të cilët kam punuar në kohën time në Golden State. Asgjë më shumë se kaq.”

Durant nuk i fajëson Luftëtarët, duke mos u përpjekur të ‘provojë’ asgjë

Durant ka luajtur për herë të fundit në Finalet e NBA 2019 kur ai shqeu Akilin me Warriors, dhe më pas iu desh të kalonte të gjithë sezonin e kaluar duke u rikuperuar. 32-vjeçari mesatarisht kishte 26 pikë dhe 6.4 kërcime për ndeshje gjatë garës së Warriors në Finale atë sezon, i 12-ti i tij në kampionat.

“Lëndimet ndodhin në këtë ligë,” tha ai të hënën, përmes USA Today. “Unë kisha një të vështirë. Por unë nuk do t’ia hidhja fajin askujt. “

Ai u përball me kritika për mënyrën se si ai u largua nga Thunder, gjithashtu. Durant vendosi të transferohej te Luftëtarët e ngarkuar menjëherë pasi ata kishin eliminuar Oklahoma City nga playoff, dhe më pas vazhduan të fitonin dy tituj. Tani, disa mendojnë se vendimi i Durant për të lëvizur në Brooklyn dhe çiftëzim me Kyrie Irving është ai që ka diçka për të provuar.

Kjo, këmbëngul ai, nuk është kështu.

“Nuk kishte të bënte me mua që përpiqesha të shkoja në Nets për të provuar se mund ta bëja vetë,” tha Durant, përmes USA Today. “Çfarëdo dreqi që do të thotë … Gjithçka në të cilën kam qenë pjesë është e imja. Çdo skuadër ku kam qenë pjesë e kam lënë gjurmën time në secilën skuadër dhe kam vulosur atë që sjell në tryezë. Asnjëherë nuk e kam parë si timen. Unë nuk i shikoj rrjetat si të miat. It’sshtë ekipi ynë. Nga tifozët te pronarët te lojtarët, është ekipi ynë. ”

Sulmuesi i Brooklyn Nets, Kevin Durant
Sulmuesi i Brooklyn Nets, Kevin Durant do të hapë sezonin 2020-21 kundër ish-ekipit të tij të martën në mbrëmje. (AP / Kathy Willens)

Më shumë nga Yahoo Sports:Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu