NEW YORK, NEW YORK - 05 SHKURT: Kevin Durant # 7 i Brooklyn Nets feston gjuajtjen e tij me tre pikë në çerekun e dytë kundër Toronto Raptors në Barclays Center në 05 Shkurt 2021 në New York City.  SHENIM PERR PERRDORUESIN: Përdoruesi shprehimisht pranon dhe pranon që, duke shkarkuar dhe ose duke përdorur këtë fotografi, Përdoruesi po pranon termat dhe kushtet e Marrëveshjes së Licencës së Getty Images.  (Foto nga Elsa / Getty Images)
Kevin Durant humbi fillimin dhe fundin e ndeshjes Nets të së Premtes. (Foto nga Elsa / Getty Images)

Për herë të parë në karrierën e tij 14-vjeçare, Kevin Durant erdhi nga pankina të Premten. Dhe pasi humbi fillimin e lojës, ai duhej të tërhiqej para se të mbaronte gjithashtu.

Brooklyn Nets ylli ishte i padisponueshëm për fillimin e ndeshjes së së premtes kundër Toronto Raptors për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë së NBA, sipas Malika Andrews e ESPN. Raporte të mëtejshme treguan se Durant po kalonte në gjurmimin e kontaktit.

Durant u lejua përfundimisht në lojë, duke prishur një varg fillestar që zgjati 866 ndeshje të sezonit të rregullt dhe 139 ndeshje playoff në karrierën e tij.

Sapo Durant ishte në dysheme, u supozua se drama COVID-19 kishte mbaruar. Dhe më pas Durant u tërhoq në tremujorin e tretë për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë.

Në atë pikë, Durant kishte luajtur 19 minuta në lojë, duke shënuar 10 pikë me gjashtë kërcime, pesë asistime dhe katër faulla personale.

Durant nuk dukej i kënaqur kur i thanë se duhej të dilte nga loja.

Uncleshtë e paqartë se çfarë ndryshoi me Durant, i cili kontraktuar më parë COVID-19 në Mars, kështu që ne do të shohim se çfarë kanë për të thënë Nets pas ndeshjes.

Më shumë nga Yahoo Sports:

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu