Kevin Durant duke mbajtur topin në uniformën klasike të Nets
Kevin Durant duke mbajtur topin në uniformën klasike të Nets

NEW YORK (AP) – Kevin Durant kishte 34 pikë, 13 asistime dhe nëntë kërcime, Bruce Brown dha një kontribut të madh ndërsa filloi për të munguarit Kyrie Irving, dhe Brooklyn Nets u mblodhën nga 18 e poshtë për të rrahur Denver Nuggets 122-116 të martën në mbrëmje.

Brown shënoi 16 pikë, duke përfshirë shportat e barazimit dhe largimit. Durant ndoqi me gjashtë pikët e ardhshme të Brooklyn, duke përfshirë një tre-tregues që thelbësisht e largoi atë në 120-113 me 27 sekonda për të luajtur.

Nikolla Jokiq kishte 23 pikë, 11 asistime dhe tetë kërcime për Nuggets, të cilët po përpiqeshin të bënin një udhëtim rrugor me tre ndeshje. Por ata u mposhtën me rezultat 68-46 në pjesën e dytë dhe shpërdoruan mundësinë e tyre për t’u ngjitur mbi .500 për herë të parë këtë sezon.

Caris LeVert shtoi 20 pikë për Nets, të cilët kishin rënë dy në një rresht gjatë mungesës së Irvingut në katër ndeshje për arsye personale dhe dukeshin mirë në rrugën e tyre të tretë kur zvarritën 79-61 në fillim të çerekut të tretë. Por ata nxeheshin nga diapazoni 3 pikësh dhe Durant nga pothuajse kudo.

Ata shpërthyen para Nuggets me një vrapim 29-4 që u dha atyre epërsi 90-83, dhe kur Jokic kontrolloi pas zotërimit të radhës, ai me shkelm mbi karrigen në rreshtin e fundit të stolit të Denver i zhgënjyer.

Will Barton shënoi 22 pikë për Nuggets, duke bërë gjashtë 3-pikësh. Jamal Murray shënoi 20.

Jokic shënoi 13 pikë në çerekun e parë dhe Denver tashmë udhëhoqi me dy shifra mezi një minutë në të dytin. Avantazhi ishte tetë me rreth katër minuta të mbetura para se Murray të shkonte më në fund me tre shporta, duke përfshirë një tre-tregues që bëri 70-54 në pushim.

KIPSHILLA

Nuggets: Denver dha 7 metra-2 Bol Bol fillimi i tij i parë i karrierës, me Gary Harris jashtë për arsye personale. Bol përfundoi me pesë pikë në 16 minuta. … Monte Morris shënoi 14 pikë.

Rrjeta: Traineri Steve Nash nuk ishte i sigurt nëse Durant do të luante të Mërkurën në New York. Durant, i cili humbi sezonin e kaluar duke u rikuperuar nga operacioni për të riparuar një tendin të Akilit të këputur, ndau pjesën e dytë të sezonit të parë të Nets. “Unë me të vërtetë shpresoj që Kevin të luajë nesër, por do ta shohim,” tha Nash para ndeshjes. “Ne duhet t’i gjykojmë këto gjëra ditë për ditë dhe moment në moment. Si, unë mund të hyja këtu me një model, por kush e di se çfarë ndodh sonte. ” … DeAndre Jordan, qendra fillestare për të filluar sezonin, nuk luajti.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu