Nëse keni parë transmetimin e lojës së Nets në YES Network të Dielën, mund të keni dëgjuar disa herë Përzgjedhja e Para-sezonit të Brooklyn kunder Magjistarët e Uashingtonit ishte ndeshja e parë e NBA në të cilën Kevin Durant luajtur në 552 ditë.

Pavarësisht kësaj, dhe nocioni dëmtimi i Akilit të Durant supozohet të ketë efekte të vazhdueshme të zgjatura, ylli sulmues i Brooklyn shënoi 15 pikë në gjuajtje 5-për-12 (0-për-2 nga territori i 3 pikëve) në 24 minuta veprim, duke shënuar pesë i pikës së tij në vijën e gjuajtjeve të lira në gjashtë përpjekje ndërsa shënoi gjithashtu tre kërcime, tre asistime dhe dy goditje të bllokuara. Por, besoni apo jo, Durant nuk ishte plotësisht i kënaqur pas para sezonit të Nets 119-114 fitore.

“Stepshtë hapi i parë për mua si lojtar, të kthehem në fushë, të kthehem në rutinën time,” i tha Durant Michael Grady në PO pas ndeshjes. “Ndihej mirë. Ndjeva sikur trokita pak ndryshk herët dhe thjesht dua të vazhdoj të ndërtoj nga këtu.

“Unë u ndjeva mirë në pjesën e parë. Pjesa e dytë, nuk u përqëndrova mjaftueshëm në gjuajtjet që bëra. Do të doja të kisha dëshirë [have] i bëri të gjitha ato shkrepje. Mora një tre të këqij për të filluar çerekun dhe disi më hodhi jashtë ritmit. Goodshtë mirë të kalosh përsëri këto gjëra përsëri, dhe unë do të shikoj film nesër dhe vetëm do të rritem. “

Durant dhe Nets kthehen në punë të Premten kundër Boston Celtics.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu