Azhurnimi në Detroit Pistons Lëndimi i hip i rishtarit Killian Hayes nuk duket shumë mirë.

Shams Charania i Athletic raportoi të Mërkurën në mëngjes se Hayes pësoi një labral të shqyer në një makinë drejt shportës gjatë humbjes me Bucks të hënën në Milwaukee.

Të martën, Pistons e renditën Hayes si të dyshimtë për ndeshjen e tyre të radhës, E mërkurë në Milwaukee, me një tendosje të djathtë.

[ Why the Pistons are taking ‘next man up’ mantra to a new level early this season ]

Me 10:36 të mbetura në çerekun e tretë, Hayes u vodh topi dhe ra ndërsa po kontestonte një përpjekje për tranzicion nga Jrue Holiday. Hayes u rrokullis në fushë nga dhimbja dhe nuk ishte në gjendje të ngrihej menjëherë ndërsa kapi zonën e kofshës së djathtë. Ai qëndroi në dysheme dhe u ndoq nga stafi mjekësor i Pistons. Ai përfundimisht doli nga gjykata për në dhomën e zhveshjes nën fuqinë e tij.

Hayes kishte shtatë pikë dhe një asist në 13 minuta para dëmtimit të tij. Përmes shtatë ndeshjeve, ai ka mesatarisht 4.6 pikë, 3.6 asistime, 1.1 kërcime dhe 2.4 kthime në 21.1 minuta për ndeshje. Ai ka lënë dy gara herët për shkak të dëmtimit (ndrydhja e kyçit të këmbës vs Golden State, ndeshja e së hënës). Hayes është duke qëlluar me 28.3% në përgjithësi (13-për-46) dhe është 5-për-20 në 3-pikë. Ai është 1-për-2 nga linja e gabuar.

Pistons hartuan Hayes, 19 vjeç, për të qenë mbrojtës i tyre e së ardhmes me zgjedhjen e shtatë të përgjithshme në draftin NBA në nëntor. Ai ka luftuar ofensivisht për të filluar karrierën e tij ndërsa kalon nga loja në Evropë, megjithëse mbrojtja e tij ka qenë pozitive.

Nëse Hayes humbet kohë, do të pastronte minuta për Delon Wright, i cili ka ndarë kohën midis të dy pozicioneve të rojeve në fillim të sezonit. Wright ishte mbrojtës mbrojtës kur Derrick Rose humbi një ndeshje në fillim të këtij sezoni.

Ky artikull fillimisht u shfaq në Detroit Free Press: Killian Hayes i Detroit Pistons vuan nga një lot labral në ijë: Raport

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu