Bagley godet në arenën bosh pas ndeshjes më të mirë të sezonit fillimisht u shfaq në NBC Sports Bayarea

Karriera e Marvin Bagley III në NBA është shënuar nga dëmtime, mospërputhje dhe, së fundmi, polemikë në Twitter.

Gjatë humbjes së Kings ‘102-94 ndaj Houston Rockets të shtunën, babai i Bagley dërgoi një cicërimë e fshirë që nga ajo kohë duke kërkuar një tregti për djalin e tij. Pavarësisht nëse i pëlqen apo jo, Bagley është futur në qendër të vëmendjes për Sacramento.

Warriors e kufizoi atë në vetëm pesë pikë në ndeshjen vijuese të Kings, por njeriu i madh u përgjigj të mërkurën duke vendosur pikët e sezonit me 21 pikë dhe 12 kërcime në një 128-124 fitore gjatë Biletat e Çikagos.

Në vend që të shkonte në shtëpi për t’u çlodhur pas një dite produktive në zyrë, Bagley u kthye në dyshemenë në Golden 1 Center për të punuar në goditjen e tij.

Nëse jeni një tifoz i Kings, ju pëlqen ta shihni.

Ky është një sezon i madh për karrierën e Bagley. Zgjedhja Nr.2 e përgjithshme në 2018 nuk ka arritur ende potencialin e tij, pasi ai luajti në 75 ndeshje dhe bëri vetëm 10 startime dy vitet e tij të para në kampionat. Bagley ka filluar të shtatë ndeshjet për trajnerin Luke Walton këtë sezon, por asnjë nuk ishte më i plotë se përpjekja e së mërkurës mbrëma.

E ngjashme: Haliburton merr përsipër kundër Bulls, tregon se ai është i veçantë

Bagley përfundoi 8-për-14 nga fusha dhe rrëzoi 3-nga-5 nga përtej harkut. Ai gjithashtu tregoi disa kimi me rojën e poshtme Tyrese Haliburton në disa raste, diçka që Sacramento do të donte ta shihte për vitet që vijnë.

Hapi tjetër është që Bagley të tregojë se mund ta bëjë këtë mbi një natë. Ai tashmë ka pasur disa lojëra të këqija që rezultojnë në pesë pikë ose më pak këtë sezon dhe kjo nuk do ta shkurtojë atë nga një djalë që mund të jetë qendra juaj e ekskluzivitetit.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu