Befasues Nike sillni serinë e fitoreve me 3 ndeshje në San Antonio

New York Knicks, duke luajtur basketbollin e tyre më të mirë të sezonit dhe pa dyshim në vite, shikojnë të vazhdojnë mënyrat e tyre të fitores kur të kalojnë kundër nikoqirit San Antonio Spurs të martën.

Loja është e dyta e një serie mbrapa mbrapa kundër vizitorëve nga New York City për Spurs, të cilët ranë në skuadër Brooklyn Nets 124-113 në kohën shtesë të hënën.

Knicks u drejtuan për në San Antonio pas një fitore me rezultat 109-90 Detroit Pistons te dielen. New York (18-17) ka fituar tre ndeshje të drejtpërdrejta dhe shtatë nga nëntë të fundit për të arritur mbi 0.500 pikë pas 35 ndeshjeve për herë të tretë në 20 vitet e fundit.

“Njësia e parë po gjen me të vërtetë disa kimi së bashku dhe unë mendoj se ata po e lexojnë mirë ndeshjen,” tha trajneri i Nju Jorkut Tom Thibodeau pas fitores kundër Detroit. “Fyese, kur ndajmë topin, jemi të vështirë të ruhemi”.

All-Star Julius Randle kryesoi Knicks me 25 pikë dhe shtoi tetë kërcime dhe gjashtë asistime të Dielën. RJ Barrett shënoi 21 pikë për New York.

Tre lojtarë të tjerë të New York-ut përfunduan me shifra dyshifrore, por puna më mbresëlënëse kundër Pistons u bë në fundin e mbrojtjes, ku Knicks kufizuan Detroitin në 38,4 përqind të gjuajtjeve (28 nga 73).

“Nuk dua që të shikojmë përpara dhe nuk dua të shohim prapa dhe atë që ndodhi në të kaluarën,” tha Thibodeau. “Fokusi ynë duhet të jetë pikërisht në atë që kemi përpara dhe kjo është çdo ditë, çdo lojë, çdo praktikë. Jini të gatshëm të vazhdojmë të përmirësohemi. Kemi një ekip të ri. Ne kemi një ekip që mund të rritet.”

Spurs luajti mirë kundër Brooklyn të hënën, duke shënuar 10 pikët e fundit të rregullimit gjatë dy minutave të fundit për të dërguar ndeshjen në një periudhë shtesë.

Kërcim i zhurmshëm i Dejounte Murray në zhurmë përfundoi rikthimin, por San Antonio mbaroi karburantin duke u rikthyer në lojë dhe ra në vend në kohën shtesë. Brooklyn shënoi tetë pikët e para në seancën shtesë dhe nuk shikoi kurrë pasi Spurs humbi për herë të dytë në tre ndeshje pasi u detyrua të shtynte katër ndeshje për shkak të COVID-19.

“Mendova se ishin të shkëlqyeshëm, me të vërtetë punuan shumë,” tha trajneri i San Antonio Gregg Popovich për lojtarët e tij pas humbjes së së hënës. “Ju e dini që ata kanë gërmuar thellë gjatë gjithë vitit, ata kurrë nuk dorëzohen, dhe sonte ishte një tjetër shembull i mirë.”

DeMar DeRozan kryesoi San Antonio me 22 pikë dhe 11 asistime në humbje. Murray dhe Lonnie Walker IV shënuan 19 secili, Jakob Poeltl dhe Patty Mills shënuan për 14 copë dhe Trey Lyles shënuan 10. Poeltl rrëmbeu 12 kërcime për të ritmin e Spurs.

Walker fundosi një karrierën e lartë pesë me 3 pikë.

“Lonnie po luan mjaft e sigurt”, tha Popovich. “Ai po mëson se si të luajë lojën, po kupton se çfarë po ndodh dhe është i qëndrueshëm. Ai po i bën më mirë të gjitha ato gjëra.”

Keldon Johnson, Derrick White, Rudy Gay, Devin Vassell dhe Quinndary Weatherspoon i San Antonio u mbajtën për ndeshjen e tretë radhazi për shkak të protokolleve të shëndetit dhe sigurisë. Nga ata pesë lojtarë, Johnson ka më shumë të ngjarë të shohë gjykatën të Martën.

– Media e nivelit të fushësSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu